android 4.4 kitkat

Usłyszeć, że następną wersja mobilnego systemu Google nie będzie Key Lime Pie o oznaczeniu 5.0 to był dla wielu osób szok. Szczególnie w momencie, gdy doszła do głosu umowa z Nestle i teraz możemy spodziewać się Androida 4.4 z nazwą kodową KitKat.

Pierwszą akcją promocyjną nowej wersji systemu była seria wafli zalanych czekoladą w opakowaniu, które informowało o konkursie, w którym można wygrać Nexusa 7. Teraz Google postanowiło zaoferować kolejną możliwość wygrania wspomnianego wcześniej tabletu. O tym, co należy zrobić, możecie się przekonać oglądać poniższy filmik:

Wystarczy usiąść. Warto dodać, że jest to nawiązanie do sloganu reklamowego KitKata „Have a break”.

Kolejną ciekawostką związaną z nową wersją systemu Android jest jego wersja kolorystyczna. W poprzednim newsie dotyczącym zmian w wersji 4.4 pojawił się punkt, który informował Was o zastąpieniu charakterystycznego niebieskiego koloru przewodniego. W markecie pojawiła się klawiatura IME dedykowana koreańskim użytkownikom, która w zrzutach ekranu zawierała następujący obraz:

kitkat ime klawiatura

Jeżeli powyższy zrzut pochodzi z systemu KitKat to Android przeobrazi się w system z szarymi elementami. Na obrazie widać ikonkę debugowania z „Key Lime Pie”, co by miało oznaczać, że ta grafika pochodzi jeszcze sprzed podpisania umowy z Nestle.

kitkat ikonki

Zamiana niebieskiego koloru na szary może spowodować, że system stanie się o wiele bardziej nudny i smutny, co niekorzystnie może się odbić na opiniach wśród społeczeństwa w świecie Androida.

 

źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.