android 4.4 kitkatGoogle na początku miesiąca zaskoczyło wszystkich rozpoczęciem współpracy z Nestle, co spowodowało, że kolejna wersja Androida o oznaczeniu 4.4 będzie nosiła nazwę wafla oblanego czekoladą, czyli po prostu KitKat.

Teraz do Sieci wyciekły informacje, które przedstawiają pobieżne zmiany wprowadzone przez korporację z Mountain View do swojego mobilnego systemu. Wśród nich znajdziemy oczywiście punkt, który nie powinien nikogo zaskoczyć, czyli wsparcie dla obecnych słuchawek z Androidem. Dalej znajdziemy usprawnienia dla miracast (prezentowanie ekranu na innych wyświetlaczach za pomocą WiFi), a także nowe API dla animacji, czy też odmieniona wizualizacja galerii. Jednak pierwszą rzucającą się w oczy użytkowników zmianą będzie zastąpienie charakterystycznego dzisiaj dominującego niebieskiego koloru. Niestety, ale nie wiemy na jaki – być może powrót do zieleni. Ostatnią mniejszą zmianą jest dodanie kilku nowych widgetów skupiających się na powiadomieniach.

Na koniec pojawiła się informacja o zmianach w dużej fragmentacji systemu, co nawiązuje do rozdzielczości wyświetlaczy. Najprawdopodobniej Google planuje zmniejszyć ten problem systemu Android, który to dla deweloperów znajduje się w wielu małych cząstkach i ciężko zdecydować się pod które podzespoły należy pisać aplikacje. Istnieje możliwość, że Android 4.4 KitKat zmusi producentów do stosowania rozdzielczości wyświetlacza w odpowiednich proporcjach i nigdy więcej nie ujrzymy takich charakterystycznych modeli jak LG Vu.

Według plotek, premiera systemu Android 4.4 KitKat ma mieć miejsce 14 października razem z nadchodzącym Nexusem 5.

 

źródło: ausdroid.net

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.