Czy pamiętacie jeszcze o Nexusach? Te poczciwe urządzenia po raz ostatni wydane zostały w 2015 roku, a rok później zastąpione zostały przez Pixele. Dlaczego jednak wspominamy o nich w dzisiejszym tekście? Jest to ściśle powiązane z zasadami aktualizacji urządzeń Google, z którymi zapoznać możecie się w tym miejscu. Wynika z nich, że listopadowa aktualizacja Nexusów 5X i 6P może być dla nich również ostatnią łatką bezpieczeństwa. 

Czy listopadowa aktualizacja Nexusów 5X i 6P będzie dla nich tą ostatnią?

Listopadowa aktualizacja Nexusów, która oznaczona została numerem wersji OPM7.181105.004, zaczęła już trafiać do użytkowników. Wraz z nią odświeżone zostały zabezpieczenia systemu – warto wspomnieć, że oba urządzenia Google’a wciąż działają pod kontrolą Androida w wersji 8.1 Oreo i nie zanosi się na to, by miało się to zmienić. Dlaczego? W swojej dokumentacji gigant z Mountain View obiecuje nam co najmniej dwa lata zagwarantowanych aktualizacji do kolejnych wersji systemu i trzy lata dbania o bezpieczeństwo smartfona.

Zobacz też: Spotify ma kolejne powody do świętowania.

Dziś niestety minął właśnie ten drugi termin – czy to oznacza, że nowych łatek już po prostu nie będzie? Bardzo możliwe, choć w przeszłości zdarzały się sytuacje, gdzie Google aktualizowało oficjalnie niewspierane urządzenia, takie jak np. Nexusa 5 czy Nexusa 6. Nie jest to jednak pewne – oficjalnie możemy uznać zatem, że era Nexusów dobiegła końca.

Źródło: Google

 

    Google News
    Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
    Obserwuj

    Michał Derej

    Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.