Spotify to obecnie największa muzyczna platforma streamingowa. Przez jakiś czas dochodziły do nas informacje, że firma nie radzi sobie najlepiej. Dzisiaj jednak gigant opublikował swoje wyniki finansowe za trzeci kwartał 2018 roku, który jednoznacznie wskazuje, że Spotify jest o krok o rozpoczęcia zarabiania.

Wyniki finansowe Spotify za 3Q 2018 i niewyobrażalne ograniczenie strat

Spotify obecnie ma 191 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie. Aż 87 milionów to użytkownicy Premium. W porównaniu do 83 milionów płacących użytkowników w poprzednim kwartale, Spotify zaliczyło spory wzrost. Nie to jest jednak w tym wszystkim najciekawsze, bowiem opisywany serwis streamingowy ograniczył straty względem tego samego okresu sprzed roku aż o 82%! W zeszłym roku o tej porze Spotify pisało o stracie na poziomie 73 milionów euro, jednak teraz ta suma zmniejszyła się do zaledwie 6 milionów euro. Tak wielkie zmiany w tak krótkim czasie graniczą z cudem – Spotify może otwierać szampana.

Zobacz także: Pocophone F1 otrzymuje aktualizację do MIUI 10

Wszystko wskazuje na to, że Spotify w najbliższym czasie w końcu zacznie zarabiać, czego z całego serca im życzę. Wciąż uważam, że jest to najlepszy serwis streamingowy na rynku. Nie pod względem jakości muzyki (choć ta i tak jest dla mnie wystarczająca), a z powodu świetnej aplikacji, darmowego trybu i prokonsumenckiego podejścia do klienta.

Źródło: gsmarena