Huawei Mate 20 Pro

Huawei zabiera głos w sprawie problemów z ekranami Mate 20 Pro

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

Niektóre egzemplarze Huawei’a Mate 20 Pro borykają się z dziwnym problemem z ekranem. Jak wiadomo, wyświetlacz tego smartfona jest zakrzywiony (tak jak np. w Galaxy S9) – pechowi użytkownicy narzekają, że na krawędziach urządzenia pojawiają się białe lub zielone plamy. „Narzekają” to mało powiedziane, bo w sieciach społecznościowych i na forach aż wrze.

Huawei zabiera głos ws. problemów z ekranami Mate 20 Pro

Po tak wielu komentarzach i skargach, chiński gigant nie mógł przejść obojętnie obok opisywanego problemu (na zdjęciu poniżej) i wydał oficjalne oświadczenie.

mate 20 pro

Huawei w oświadczeniu napisał:

Mate 20 Pro wykorzystuje wiodący w branży, elastyczny ekran OLED ze specjalnymi, zakrzywionymi krawędziami, zapewniającymi lepszą jakość obrazu i wygodę. Może to prowadzić do nieznacznych przebarwień, gdy spoglądamy pod różnymi kątami.

W skrajnie słabym oświetleniu, gdy jasność ekranu jest zbyt niska lub w przypadku korzystania z ciemnych tapet, przebarwienia te mogą być bardziej widoczne. Jeśli kolorystyka ma wpływ na normalne użytkowanie, należy zanieść telefon do autoryzowanego centrum obsługi klienta w celu uzyskania pomocy.

Zobacz także: Zgodnie z domysłami, OnePlus 6 dostaje nowości z OnePlus 6T – jak je zainstalować?

Jeśli dobrze rozumiem, to Huawei chcę przez to powiedzieć, że takie przebarwienia są normalne i można je zaobserwować tylko w określonych warunkach. Mimo tego ślepy by zauważył, że problem naprawdę istnieje i jest o wiele poważniejszy niż w smartfonach z podobnymi ekranami. Co więcej, jeśli rzeczywiście byłoby to normalne, to wszystkie egzemplarze powinny się tak zachowywać – a problem oczywiście dotyczy tylko niektórych urządzeń. Oj, kiepskie tłumaczenie.

W każdym razie – jeśli borykacie się z tym problemem, to czym prędzej udajcie się do autoryzowanego serwisu, jak radzi sam Huawei.

Źródło: gsmarena

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy