Sony-Xperia-1

Za nami targi IFA w Berlinie, które już zostały podsumowane przez Piotra. Jednym z najciekawszych modeli jakie poznaliśmy jest smartfon Japończyków, który zdecydowanie wyróżnia się spośród konkurencji swoimi możliwościami fotograficznymi.

Świeżo przedstawiona Xperia Z1 jeszcze nie pojawiła się na wszystkich docelowych rynkach sprzedaży (w Polsce 16. września), a już do Sieci zaczynają napływać plotki na temat modelu Z2, którego nazwa kodowa brzmi Avatar. Według tych informacji, specyfikacja urządzenia ma się prezentować następująco:

  • 5,2-calowy wyświetlacz Full HD typu IGZO;
  • czterordzeniowy Qualcomm Snapdragon MSM8974AB;
  • 3GB RAM;
  • aparat z 20,7MPx matrycą ze wsparciem dla nagrywania filmów w rozdzielczości 4K Ultra HD;
  • bateria o pojemności 3200mAh;
  • Android 4.4 KitKat.

Zaskakująca jest jeszcze wiadomość, że natężenie pikseli prezentowanych przez wyświetlacz ma przekroczyć granicę 500 punktów na cal – to bardzo dużo, ale niemożliwe przy typowej rozdzielczości Full HD oraz przekątnej wynoszącej 5,2-cali. Na uwagę zasługuje typ ekranu IGZO, który stosowany głównie przez Sharpa charakteryzuje się niskim zużyciem energii.

Na koniec informacja wprowadzająca najwięcej zakłopotania, czyli domniemany termin prezentacji Avatara, który celuje w targi CES 2014. Te odbędą się w drugim tygodniu stycznia, więc Xperia Z1 bardzo krótko nosiłaby miano topowego modelu marki.

Pamiętajmy, że na targi CES 2014 przewidziana jest również premiera Xperii Z1 Mini. Czy to wszystko ma sens?

źródło: Phone Arena