Dłoń trzymająca smartfon, na ekranie którego wyświetlany jest obraz krajobrazu z drzewem i niebieskim niebem.
LINKI AFILIACYJNE

Aktualizacja Pixel 8 poprawia działanie aparatu. Google chce, abyś robił lepsze zdjęcia

2 minuty czytania
Komentarze

Google po raz kolejny potwierdza, że smartfony z logo producenta na obudowie mogą liczyć na szybkie poprawki. Aktualizacja Pixel 8 waży około 10 MB, ale ulepsza jakość zdjęć, poprawia Bluetooth i wprowadza nowe poprawki zabezpieczeń.

Aktualizacja Pixel 8 i 8 Pro poprawi zdjęcia

Dwa smartfony Google, jeden szary i jeden niebieski, na zielonej trawie.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

O systemie Android 15 wiadomo coraz więcej, natomiast Google cały czas udoskonala aktualnego Androida 14. Majowe uaktualnienie wprowadza istotne poprawki. Aktualizacja Pixel 8 i 8 Pro ma naprawić działanie kamery podczas nagrywania wideo. Najnowsze modele Google to telefony z dobrym aparatem, natomiast wszelkie poprawki są mile widziane.

Smartfon Google z podwójnym aparatem i logo na tylnej obudowie, trzymany na tle roślinności.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Z kolei właściciele starszych smartfonów (Pixel 5a i nowszych) doświadczą stabilniejszej pracy i lepszej wydajności Bluetooth LE. W nowej wersji systemu nie zabrakło majowych poprawek bezpieczeństwa. Google informuje o usunięciu luk w zabezpieczeniach Androida, a także poprawkach związanych z komponentami od Arm, Qualcomm i MediaTek.

Dostępność aktualizacji

Smartfon wyświetlający komunikat o dostępnej aktualizacji zabezpieczeń, trzymany na tle rozmytego ogrodu.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Aktualizacja waży około 10 MB i powinna pojawić się na każdym Pixelu z Androidem 14. System trafił na modele 5a 5G i nowsze. Oznacza to, że wszystkie smartfony Google oferowane w Polsce dostaną najnowszą wersję systemu. Poprawki trafiają już na pierwsze smartfony, a cały proces wypuszczania aktualizacji może potrwać tydzień. Na testowanych przeze mnie Pixelach 8 i 8 Pro uaktualnienie jest już dostępne. Jeśli chcesz doświadczyć najnowszych wersji systemu, smartfony Google znajdziesz u naszego partnera.

Źródło: PhoneArena, oprac. własne. Zdjęcie otwierające: Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw