Sony-Honami-Z1

Mamy za sobą premierę nowego topowego urządzenia Sony, które mianuje do zdobycia określenia najlepszej słuchawki do robienia zdjęć. Jest to oczywiście Xperia Z1, którą poznaliśmy jeszcze na długo przed właściwą premierą. Jednak w Sieci razem z tym telefonem pojawiły się informacje o jego pomniejszonej wersji.

Dzisiejszy trend producentów na zmniejszane smartfonów postawionych na najwyższej półce dotyczy także Japończyków. Z początku premiera Xperii Z1 Mini, według ówczesnych plotek, miała mieć miejsce razem z pierwowzorem. Niestety, ale 4. września ujrzeliśmy tylko pełnowymiarowy model Honami. Dzisiaj słuchawka z dopiskiem Mini przypomina o sobie za pomocą jednego zdjęcia:

z1 mini sony honami

Dzięki powyższej fotografii mamy wyobrażenie jakiej wielkości ma być Xperia Z1 Mini. W kwestii specyfikacji wiele ma się nie zmienić i główną różnicą w stosunku do Honami jest wyświetlacz prawdopodobnie pomniejszony z 5 cali (1080p) do 4,3 cali (720p). Razem z tym elementem ograniczona ma zostać bateria do pojemności 2400mAh. Pozostałe podzespoły, razem z nietuzinkowym modułem aparatu, mogą pozostać niezmienione.

Według kolejnych plotek prezentacja Sony Xperia Z1 Mini ma mieć miejsce podczas targów CES 2014, które rozpoczną się 7 stycznia przyszłego roku i będą trwać przez 4 dni. Znając cenę Z1, która wynosi około 2600zł, możemy przypuszczać, że z czasem Z1 Mini będzie łakomym kąskiem na rynku wtórnym.

 

źródło: androidbeat.com
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.