google pixel 3 xl bezprzewodowe ladowanie android p

Szybkie bezprzewodowe ładowanie? Rewolucja jest tuż za rogiem

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Obecnie najlepszą technologią szybkiego ładowania może pochwalić się Oppo, ale patrząc na nasz rynek to Huawei. Ta ostatnia firma oferuje ładowarki o mocy 22 W, co pozwala zdecydowanie szybciej regenerować marne ogniwa w smartfonach w porównaniu do chociażby „przedpotopowego” rozwiązania w Samsungach. Niemniej wróćmy do Oppo, które już pokazało nową generację szybkiego ładowania, której moc wynosi 50 W. Pierwsze urządzenia już ją znają – chociażby R17 Pro i Find X Lamborghini Edition. To już robi wrażenie, ale co powiecie na szybkie bezprzewodowe ładowanie?

Szybkie bezprzewodowe ładowanie przejdzie rewolucję

Wcześniej wspomniałem, że Samsung stosuje przedpotopowe rozwiązania, jeśli chodzi o szybkie, ale przewodowe ładowanie. To prawda, ale ma pewien sens. Koreańczycy od wielu lat wiele inwestują w indukcyjne rozwiązania i o ile już ono dorównuje ich kablowym alternatywom, to w porównaniu do Oppo, a nawet Huawei i OnePlus wciąż brakuje. Niemniej rewolucje w bezprzewodowym ładowaniu też muszą nadejść i wiele wskazuje, że nie musimy na nie długo czekać. Jak możecie przeczytać powyżej, już są testowane technologie, które dorównują SuperVOOC od Oppo, czyli moc 50 W przenoszona bez użycia przewodów.

Zobacz też: Poznajcie Tasker 5.5 i wszystkie jego nowości!

Wciąż pojawia się wiele zagadek pokroju, co z wydzielaniem ciepła? Niemniej, jeśli faktycznie to Xiaomi ma zaproponować taką technologię, to jestem pewien, że OnePlus 7 lub OnePlus 7T w końcu doczeka się tego samego. W końcu nazwa Warp Charge do czegoś zobowiązuje.

źródło: Reddit, Twitter

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy