oneplus dash charge warp charge

Dash Charge odchodzi w niepamięć – OnePlus rejestruje nową nazwę

Newsy

Dash Charge to jedna z najlepszych technologii szybkiego ładowania. OnePlus, wykorzystując VOOC od Oppo, pokazało konkurencji, że można szybko regenerować akumulator, a przy okazji nie przegrzewać go, co zazwyczaj kończy się skróconą żywotnością. Zamiast podnosić napięcie, podniesiono natężenie. Wada? Trzeba korzystać z dedykowanych kabli. Jednak plusy, jak i minus tej oraz innych technologii szybkiego ładowania już poznaliście. Szkopuł w tym, że OnePlus już nie przyznaje się do Dash Charge, a przynajmniej nie może. W takim razie czas się… teleportować do Warp Charge.

Koniec ery Dash Charge – nadchodzi Warp Charge

oneplus dash charge warp charge

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Jak zapewne zauważyliście, OnePlus od dawna nie chwali Dash Charge. Skąd to wynika? Otóż kilka miesięcy temu Amazon postanowił walczyć o prawa do nazwy. Amerykański gigant ma w swojej ofercie bezprzewodowe słuchawki Dash Pro, jak i przycisk Dash. Jak nie trudno się domyślić, wygrywa większy, więc OnePlus nie może dłużej korzystać z tej marki. Zarówno na stronach internetowych, jak i w oprogramowaniu zniknęły wszelkie wzmianki – zostało „szybkie ładowanie”. To jednak się nie sprzedaje, więc czas najwyższy na zmianę, a tą jest widoczne powyżej Warp Charge. Taki znak towarowy udało się Chińczykom zarejestrować w Europie, więc nie trudno się domyślić, co nas czeka.

Zobacz też: Jak uruchomić sekcję „Dla Ciebie” w Mapach Google?

O ile nazwa nie jest niespodzianką, o tyle po cichu liczę, że OnePlus dostanie przyzwolenie od Oppo na wykorzystanie Super VOOC, które poznaliśmy komercyjnie wraz z Oppo Find X Lamborghini Edition. Wyższy poziom szybkiego ładowania (50 W) pozwoliłbym naładować OnePlus 6 w około 30 minut. Czy tak się stanie? Zapewne musimy poczekać do premiery OnePlus 6T.

 

źródło: XDA Developers


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x