Tasker 5.5 to pełno świetnych nowości. Warto zaktualizować aplikację!

mm Michał Derej Artykuły 2018-10-07

Android jest systemem wyjątkowym ze względu na olbrzymie możliwości personalizacji – użytkownik może dostosować go w pełni do swoich potrzeb. W tym pomóc może mu wiele aplikacji, które znaleźć można w sklepie Google Play. Jedną z nich jest Tasker – potężne narzędzie, dzięki któremu zautomatyzować możemy dowolne zadanie. Na łamach naszej strony w przeszłości pojawiało się wiele artykułów na temat tego programu – możecie się z nimi zapoznać w tym miejscu. W dzisiejszym wpisie skupimy się jednak na najnowszej aktualizacji Taskera, która kilka dni temu pojawiła się w sklepie Google Play. Uwierzcie mi, że fani automatyzacji będą zachwyceni.

Tasker 5.5 to przede wszystkim zrewolucjonizowane udostępnianie projektów

Jeżeli uwielbiacie korzystać z Taskera, lecz nie lubicie tworzyć swoich własnych projektów (w końcu nie jest to takie proste zadanie), to mam dla Was świetną wiadomość – dzięki nowej wersji aplikacji do automatyzacji zadań, importowanie cudzych projektów stało się banalnie proste. Nowa funkcja otrzymała nazwę TaskerNet i pozwala na skorzystanie z danej funkcji po przejściu pod pewien adres URL – tam wystarczy skorzystać ze sporego przycisku „Import” i zaakceptować wyświetlone komunikaty. Po chwili nowe udogodnienie powinno pojawić się na Waszym urządzeniu – na poniższym filmie sami zobaczycie, jak proces ten wygląda w rzeczywistości. Nie należy również zapominać o możliwości importowania zadań dzięki plikom XML, ale nie jest to za bardzo ekscytująca funkcja, więc wspomnę o niej tylko w tym jednym zdaniu.

Warto wspomnieć również o możliwości łączenia zadań – od teraz aplikacji można rozkazać np. wyłączanie GPS-a i włączanie Bluetootha po połączeniu się z domową siecią Wi-Fi. Tasker 5.5 umożliwia również zarządzanie połączeniem NFC, co wcześniej nie było możliwe. Program uzyskał również możliwość ukrywania ikon na pasku powiadomień oraz zmieniania orientacji ekranu. Wszystkie nasze projekty od teraz możemy również bezpiecznie przechowywać na Dysku Google – Tasker 5.5 wyposażony został w odpowiednią opcję, która automatycznie tworzy kopię zapasową naszych danych, dzięki czemu po zmianie smartfona czy ROM-u już nigdy nie będziemy musieli martwić się o projekty.

Zobacz też: Czy możemy jeszcze liczyć na powrót wymienialnych baterii?

Jeżeli nie korzystacie z Taskera, a powyższe funkcje Wam się spodobały, to aplikację warto zakupić – kosztuje ona mniej więcej tyle co dwie kawy, a zaoszczędzi Wam mnóstwo czasu. Program czasem dorwać można również na różnorakich promocjach i specjalnych okazjach – obserwujecie naszą serię opisującą darmowe i przecenione gry i aplikacje, by być na bieżąco! Wszystkie artykuły na ten temat możecie znaleźć w kategorii „Aplikacje”. Pamiętajcie, że nowe wpisy z promocjami mogą pojawiać się w ciągu całego tygodnia, więc bądźcie czujni!

Cena: 14.99 zł

Pobierz: • Rafał Płonkowski

  Czy do on/off GPS wymaga roota?

 • Marucins

  Przestań. To jedne wielkie G.
  Chcecie coś porządnego co nie wymusza SZTUCZNIE kupowania dodatków/pluginów i innego barachła – skorzystacie z Automagic
  https://play.google.com/store/apps/details?id=ch.gridvision.ppam.androidautomagic&hl=pl

  • Marucins

   Na marginesie. Jeśli chcesz skorzystać i sprawdzić program (kompletnie za darmo) – można, poza okresem próbnym, sprawdzić najnowsza wersję testową
   http://automagic4android.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=7418#p21392

  • pimpim

   Automagic ma swoje plusy, jednak mi osobiście brakuje 2 rzeczy:
   – wyswietlania sceny
   – exportu jako samodzielne aplikacje.

   Ale fakt, Tasker miał innego autora, jednak problemy ze zdrowiem spowodowały że „spadkobiercą” został autor najpopularniejszych wtyczek do niego. Dlatego teraz wygląda to jak by autor zrobił Taskera jako bazę do pluginów.
   Sam bardzo nie lubię tych pluginów i z zazdrością patrzę na ogrom opcji w AMagic bez potrzeby instalacji/kupowania pierdyliona dodatków.

   • Marucins

    Pisz do autora na forum – czego ci brakuje.
    Zobaczymy co pojawi się w kolejnym buildzie.

  • BlahFFF

   Jest jeszcze, i mam wrazenie, ze bylo wczesniej Automate – nastepca popularnej swego czasu Llamy. Zasada dzialania ta sama, gotowych skryptow sterta.

 • Linkyop
  • Michał Derej

   To oczywiście błąd, wyżej jest napisana cena. Już poprawiłem. 😉