ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Tłumacz google - aplikacja Google na Androida

Nowy wygląd tłumacza Google. Strona nareszcie dorówna mobilnej aplikacji

Autor: Michał Derej Kategoria: Newsy

Tłumacz Google to najpopularniejsze na świecie narzędzie do tłumaczenia tekstów z danego języka na inny, które – co najlepsze – dostępne jest w pełni za darmo. Niestety wygląd strony Tłumacza od wielu lat nie uległ żadnej poważnej zmianie, co wydaje się aż dziwne – inne usługi giganta z Mountain View dostosowywane są już do stylistyki Material Design. Teraz na szczęście przyszła pora również na narzędzie do tłumaczeń. Pierwsze osoby otrzymują już bowiem nowy wygląd witryny.

Nowy wygląd Tłumacza Google. Co zmieniło się na stronie?

Nowy design komputerowej wersji Tłumacza Google możecie zobaczyć na poniższym zrzucie ekranu. Moim zdaniem wygląda on rewelacyjnie – strona jest prosta, a zarazem czytelna. W nowej wersji narzędzia giganta z Mountain View tłumaczenie dokumentów jest znacznie łatwiejsze, wystarczy bowiem skorzystać z czytelnej ikonki przedstawiającej plik tekstowy. Nowa wersja Tłumacza zastąpiła również starą czcionkę nową – Product Sans. Na pewno kojarzycie ją z nowych wersji aplikacji Google’a.

Zobacz także: Dlaczego OnePlus 6T nie będzie miał wejścia słuchawkowego?

Warto wspomnieć również o tym, że okna do wpisywania tekstu zajmują teraz całą szerokość ekranu. Pod nimi znaleźć można trzy ikony. Tłumacz Google wyposażony został również w wysuwane menu (znajduje się ono z lewej strony). Aktualizacja jest zależna od serwera – to gigant z Mountain View decyduje, kiedy ją otrzymacie. Z własnego doświadczenia wiem, że proces ten może zająć od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy. Musimy być zatem cierpliwi.

Źródło: AndroidPolice

Sprawdź najnowsze wpisy