Od dłuższego czasu wiemy, że OnePlus 6T nie będzie mógł się pochwalić wyjściem słuchawkowym. Taka decyzja OnePlusa była dotychczas raczej niezrozumiała. Na szczęście dziś poznaliśmy prawdziwą przyczynę takiej zmiany.

Dlaczego OnePlus 6T nie będzie miał wyjścia słuchawkowego? CEO wyjaśnia

Wielu osobom nie podoba się fakt, że w nowych smartfonach skutecznie przyjął się trend usuwania wyjścia słuchawkowego. Do OnePlusa 6T również nie podłączymy słuchawek, aczkolwiek firma tłumaczy, że „to dobrze”. Dlaczego? Otóż CEO firmy, Pete Lau, oznajmił, że OnePlus 6T zostanie pozbawiony wyjścia słuchawkowego, by możliwe było zaimplementowanie czytnika linii papilarnych w ekranie. Lau twierdzi, że usunięcie jacka jest konieczne, by zrobić miejsce na umieszczenie wspomnianego czytnika.

Zobacz także: Huawei Mate 10 Pro zaczyna otrzymywać Androida 9 Pie

Wszystko fajnie, ale zupełnie nie kupuje tego wytłumaczenia. Jak powszechnie wiadomo, OnePlus będzie wyglądał niemal identycznie jak Oppo R17, który z kolei może się pochwalić jednocześnie wyjściem słuchawkowym jak i czytnikiem linii papilarnych w ekranie. Mam nieodparte wrażenie, że firma OnePlus szuka wytłumaczenia na siłę. Osobiście nie robi mi już różnicy, czy smartfon ma owe wyjście czy nie, jednak zdaje sobie sprawę, że wiele osób wciąż nie pogodziło się z popularnym trendem.

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.