Premiera nowych iPhone’ów to ważny temat, nawet dla fanów Androida – to właśnie gigant z Cupertino kształtuje trendy, które „pożyczać” będą inni producenci. Warto zatem wiedzieć, czego możemy się spodziewać, po nowych flagowcach z systemem Google’a. Szkło na nowych urządzeniach Apple’a przez firmę określone zostało jako „najbardziej wytrzymałe ze wszystkich, jakie znaleźć można na smartfonach”. Czy jest to prawda? Przekonajmy się.

iPhone Xs Max w teście wytrzymałości radzi sobie całkiem nieźle. Niestety na jaw wychodzi nieuczciwy marketing Apple’a

Jak możecie zobaczyć na powyższym filmie, pod względem wytrzymałości iPhone Xs Max radzi sobie podobnie, jak inne smartfony. Wyświetlacz zarysuje dowolny obiekt o twardości 6 w skali Mohsa – jest to przeciętny wynik. Śmiałe zapewnienia Apple’a o wytrzymałości szkła można częściowo uważać zatem za wyssane z palca. Firma dodatkowo podaje, że aparat chroniony jest za pomocą szafirowego szkła. Niestety to również jest kłamstwo – szafir w wykonaniu Apple’a zarysują te same obiekty co szkło. W przypadku tego materiału niezbędny jest natomiast przedmiot o twardości 8 w skali Mohsa. Co interesujące, wyświetlacz podczas kontaktu z płomieniem wytrzymał aż 1 minutę. W tym miejscu chciałbym pochwalić Apple’a, ale nie mogę – ekrany do iPhone’ów tworzy Samsung.

Zobacz także: Huawei rozdał klientom Apple’a powerbanki. Dlaczego?

Co myślicie o wytrzymałości nowego iPhone’a Xs Max? Czy bylibyście skłonni kupić to urządzenie?

Źródło: JerryRigEverything

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.