Mania na usuwanie gniazda słuchawkowego trwa. Teraz Apple poszło o krok dalej i postanowiło przestać oferować przejściówki w zestawie. Podobni ma postąpić Google z 3. odsłoną Pixeli. Jednak zawsze można było liczyć na niektórych producentów, którzy oficjalnie ogłaszali, że rezygnacja ze złącza Jack jest bezsensowna. Tak było z OnePlusem, których smartfony użytkuję od blisko 4 lat. Carl Pei, współzałożyciel marki i jej reprezentant, co premierę kolejnego modelu zarzekał się, że gniazdo słuchawkowe to podstawa. Wielkie głosowania na Twitterze, pokazywanie, że ludzie potrzebują tego elementu, aby ostatecznie poinformować, że OnePlus 6T nie będzie wyposażony w złącze Jack 3.5 mm.

OnePlus 6T bez gniazda suchawkowego

oneplus 2 bullet usb-c

Carl Pei w wywiadzie dla TechRadar oficjalnie przyzna, że to idealny moment na zrezygnowanie z dalszego wsparcia „przestarzałego” rozwiązania. Argumentacja jest stosunkowo prosta – marka opiera się na statystykach, które mówią, że 59% osób bez problem zdecyduje się na bezprzewodowe rozwiązania. Cóż… Firma takie zaprezentowała, razem z premierą OnePlus 6 – OnePlus Wireless Bullets. Dzisiaj doszły kolejne słuchawki do oferty – jednak z USB-C, które mają stanowić ulepszenie względem Bullets V2. Być może to dobre rozwiązanie? Nie do końca, co doskonale udowadnia poniższy przykład:

Zobacz też: Xiaomi Mi Band 3 w Polsce!

Jednak wróćmy do OnePlus 6T – firma niewątpliwie musi zaoszczędzone miejsce wykorzystać na coś specjalnego, prawda? W końcu nie jest tajemnicą, że ten model będzie bazował na Oppo R17 Pro – po części potwierdziła to sama firma, informując o pojawieniu się czytnika linii papilarnych w ekranie. Smartfon Oppo posiada gniazdo słuchawkowe, więc co nowego OnePlus może zaoferować? Czy to też forma oszczędności? Jakby nie patrzeć, na polu bitwy pozostaje niewiele firm, które pozwalają na podłączanie tradycyjnych słuchawek. LG, Samsung i… lista się zdecydowanie kurczy.

 

źródło: TechRadar, forum OnePlus

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.