Pixel 3 XL czarny rynek

Pixela 3 XL można już zakupić. Czarny rynek kradzionych urządzeń kwitnie

Newsy

Ostatnimi czasy na łamach naszej strony mogliście zapoznać się ze sporą ilością informacji na temat nadchodzącego smartfona Google’a – Pixela 3 XL. Na wielu zdjęciach zobaczyć można było ujrzeć nawet pudełko urządzenia. Niektórzy nasi czytelnicy zaczęli zastanawiać się, skąd pochodzą wszystkie te smartfony, premiera Pixela 3 XL będzie przecież miała miejsce dopiero za pewien czas. Teraz poznaliśmy prawdę – w przecieki zamieszani są kryminaliści. 

Pixela 3 XL można już dziś zakupić na czarnym rynku

Jak podaje serwis 9to5google, większość smartfonów Pixel 3 XL, które spotkać można w sieci, pochodzi od pewnego ukraińskiego sprzedawcy, który zajmuje się dystrybucją kradzionych urządzeń. Wszystkie telefony sprzedaje on za pośrednictwem kanału na Telegramie. Chętne osoby zakupu dokonać mogą za pomocą PayPala i Bitcoina. Koszt jednego smartfona to 2000 dolarów, czyli około 7400 złotych. Oczywiście nie udostępnię tu nazwy ukraińskiego sprzedawcy – powyższe informacje podaję jedynie w ramach ciekawostki.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Zobacz także: Zainstaluj Snapchata w wersji Alpha – nową i szybszą odsłonę komunikatora.

Co interesujące, złodziej wszedł w posiadanie znacznej ilości urządzeń. Jak podają informatorzy, niektórzy chętni nabywali po kilka smartfonów naraz. Ukraiński handlarz na swoim profilu chwali się, że zdalna dezaktywacja urządzeń jest niemożliwa. Sytuacją zajął się już oddział Google’a do spraw bezpieczeństwa – ciekawe, czy uda im się dotrzeć do źródła problemu.

Źródło: 9to5google


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x