Apple zarabia krocie, a i tak wciąż szuka sposobu by zmaksymalizować zyski. Dziś dowiedzieliśmy się, że gigant z Cupertino zmienia dostawców komponentów do iPhone’ów. Dotychczas firma pozyskiwała elementy głównie od Tajwańskiej firm, lecz wg. źródeł, ich miejsce zajęły podobne spółki, tylko że z Chin.

Apple zmienia dostawców komponentów do iPhone’ów: z Tajwanu na Chiny

Wraz z rosnącą konkurencją ze strony Chin, wiele firm musi albo obniżyć ceny jak tylko się da, albo zniknąć z rynku. Chińscy producenci zaczynają wypierać innych – potrafią zrobić to samo w znacznie niższej cenie, niekiedy nawet szybciej. Nic więc dziwnego, że wg. źródeł Apple rozwiązało umowy z tajwańskimi dostawcami komponentów do iPhone’ów na rzecz chińskiej, tańszej konkurencji.

Zobacz także: To koniec modyfikowania smartfonów Nokii. Nie odblokujecie już bootloadera

Simplo Technology, firma, która jeszcze niedawno produkowała baterie dla Apple zmieniła branże i zaczęła produkować komponenty do elektrycznych rowerów. Nowe iPhone’y i inne iUrządzenia będą miały akumulatory wyprodukowane przez Desay Battery Technology i Sunwoda Electronic. Catcher Technology, czyli spółka produkująca inne komponenty dla Apple także odeszła w niepamięć i szuka teraz nowych klientów. Jej miejsce zajęła firma Everwin Precision Technology. Miejmy nadzieje, że tak drastyczne zmiany nie wpłyną na jakość produktów Apple.

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.