Android Pie

OnePlus, Xiaomi i Motorola – kolejne smartfony z Android Pie!

2 minuty czytania
Komentarze

To już jest po prostu smutne, gdy przez 5 lat – rok w rok – piszę to samo. Oczywiście chodzi o bezradność, niechęć i sztuczną problematykę połączoną z komplikowaniem poszczególnych procesów przez większość producentów. Ok, niemalże wszystkich, bo wyjątkiem jest Google i Essential Phone. Tak prezentuje się proces wydawania nowych aktualizacji, w tym roku Androida 9 Pie. Ok, ale nie narzekajmy i spójrzmy na pozytywną stronę Robocika, czyli nieoficjalne wydania. W tym wypadku już informowałem Was, że Ciasto trafiło na Xiaomi Redmi Note 4 czy też Asusa Zenfone Max Pro M1. W międzyczasie kolejne smartfony mogą się pochwalić Androidem 9 Pie – ponownie spotykamy się z Xiaomi, ale dołóżmy do tego Motorolę i OnePlusa.

Kolejne smartfony z Android 9 Pie

Xiaomi

xiaomi redmi note 5 pro

Zacznijmy od producenta, którego smartfon jako pierwszy nieoficjalnie otrzymał nowy system – do tego w pełni sprawny. Oto lista modeli od Chińczyków, które mogą pochwalić się wsparciem dla Android 9 Pie:

Jeśli pojawiają się jakieś błędy, to drobnostki. W głównej mierze mamy do czynienia z pełni sprawnymi wydaniami czystego Androida 9 Pie.

Motorola

motorola z play

W tym wypadku ograniczamy się do Moto Z Play i Moto G 2015. W przypadku tego pierwszego modelu mówimy o czystym wydaniu systemu, kiedy słabszy reprezentant otrzymał nieoficjalne wydanie Lineage OS 16.

OnePlus

oneplus 3t

Pomijam oficjalne wydanie testowe HydrogenOS dla OnePlus 6 oparte na Androidzie Pie. Skupmy się na nieoficjalnych wydaniach, które dotyczą następujących modeli:

  • OnePlus X:
    • problemy z HDR w kamerze, transferem plików przez USB, przełącznikiem trybów dźwięku, gestami na wyłączonym wyświetlaczu
  • OnePlus 2:
    • głównie problemy graficzne
  • OnePlus 3 i OnePlus 3T:
    • pojawiają się problemy z NFC

Android 9 Pie na nowsze modele też powinien pojawić się na dniach – w końcu OnePlus 5, 5T i 6 wspierają projekt Treble.

Zobacz też: Huawei wytyka brak ewolucji Samsungowi.

Coraz więcej popularnych modeli może pochwalić się nowym systemem, kiedy sami producenci niechętnie dzielą się informacjami o wydawaniu nowości. Potrzebują też zdecydowanie więcej czasu, więc po raz kolejny nieoficjalni deweloperzy mogą pochwalić się swoimi możliwościami.

źródło: XDA

Motyw