ASUS ZenFone Max Pro M1

Kolejny smartfon dostaje Android 9 Pie – tym razem hit od Asusa

1 minuta czytania
Komentarze

Razem z wydaniem Androida Oreo, Google oficjalnie wdrożyło projekt Treble. Ten miał umożliwić producentom na szybsze wydawanie kolejnych aktualizacji. Wiele firm robiło wszystko, żeby tylko uniknąć dotykania tego systemu. Dlatego chociażby Nokia wypuszczała modele z Nougatem na pokładzie, aby po wyjęciu z pudełka smartfon miał się aktualizować do Oreo. Jak widzicie, firmy wzbraniają się przed szybkimi aktualizacjami. Jednak świetnie wykorzystują projekt Treble nieoficjalni deweloperzy, którzy po raz kolejny pokazali, że na Android 9 Pie nie trzeba długo czekać. Tym razem padło na świetnego smartfona z dużym akumulatorem – Asus Zenfone Max Pro M1.

Asus Zenfone Max Pro M1 dostaje Android 9 Pieasus zenfone max pro m1 oficjalnie design specyfikacja cena

Programista, który wydał nowe oprogramowanie dla wspomnianego smartfona, Shivam Kumar Jha, wykorzystał zalety projektu Treble. Tym sposobem jest to kolejny smartfon, po wielu modelach Xiaomi, który już wie, czym jest Android 9 Pie. Tak szybkie aktualizacje w zeszłym roku były wręcz niewyobrażalne. Niestety, w tym wypadku znanych jest kilka błędów. Przede wszystkim pojawiają się problemy z NFC i ustawieniem SELinux w tryb permissive. W zamian pojawia się wsparcie dla Camera2API, czyli jakość zdjęć zostaje zdecydowanie poprawiona. Zainteresowani tym oprogramowaniem mogą zajrzeć na forum XDA Developers.

Zobacz też: YouTube certyfikuje smartfony!

Jeśli Twój smartfon jest popularny wśród nieoficjalnych deweloperów, a do tego wspiera projekt Treble, to możecie być pewni, że już lub lada moment pojawi się Android 9 Pie dla niego. Czemu producenci tak szybko nie wydają nowego systemu? To są firmy, które muszą przejść wiele etapów weryfikacji. Do tego mają narzucone wiele ustaleń projektowych. Niemniej jednak przykład Essential Phone pokazuje, że można szybko przedstawić Android 9 Pie.

Motyw