xiaomi redmi note 4

Wystarczą tylko chęci – Xiaomi Redmi Note 4 z pełnoprawnym Android 9 Pie

Newsy

Nie minął jeszcze tydzień od oficjalnej premiery Androida 9 Pie. Obecnie zaledwie Pixele i Essential Phone mogą pochwalić się nową wersją Robocika. Co prawda dla nas to standard, ale chcemy z nim walczyć, podnieść go. Już projekt Treble nie raz pokazał, że szybkie aktualizacje są możliwe, ale póki co tylko w nieoficjalnym wydaniu. Przykład? Projekt OpenKirin. Tym razem jeden z nieoficjalnych developerów postanowił pokazać i upokorzyć wielkie firmy. Na forum XDA-Developers pojawiło się oprogramowanie, bazujące na czystym Android 9 Pie dla Xiaomi Redmi Note 4. To więcej, niż zdumiewające.

Pierwszym smartfonem z nieoficjalnym Android 9 Pie zostaje Xiaomi Redmi Note 4

xiaomi redmi note 4

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

W ramach przypomnienia, Redmi Note 4 oficjalnie poznał świat z Androidem 6.0 Marshmallow i został zaktualizowany do Androida 7.0 Nougat. Tymczasem użytkownicy tego smartfona mogą już zainstalować Androida 9 Pie. Bardzo możliwe, że na wiele miesięcy przed posiadaczami wielu flagowych modeli. Mało tego, jeśli mówimy o nieoficjalnych wydaniach, to najczęściej próżno szukać u nich stabilności i pełnej kompatybilności. Tymczasem autor zaznacza, że wszystko od podstaw poprawnie działa. Zainteresowani mogą sprawdzić Androida 9 Pie na Redmi Note 4 na forum XDA.

Zobacz też: Już jutro! Wielka promocja na Xiaomi Mi A2.

W przypadku chińskiego smartfonu nie mówimy o zaletach związanych z projektem Treble. Jednak użytkownicy modeli, które wspierają nowość z Oreo też mogą się szykować do poznania Ciasteczka. W drodze są już przygotowane paczki, które pozwolą w szybki sposób budować oprogramowanie na bazie Android 9 Pie dla wszystkich smartfonów ze wsparciem projektu Treble.

 

źródło: XDA


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x