wyswietlacz oneplus 6 aktualizacja

OnePlus 6 dostaje ważną aktualizację – koniec z problemem „epilepsji”

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Pod koniec lipca użytkownicy OnePlus 6 zaczęli zgłaszać poważne problemy z wyświetlaczami ich smartfonów. Wtedy nie należałem do grupy osób, którzy też spotkali się z nieprawidłowym działaniem ekranu. Nie należałem do niej też, gdy firma ogłosiła, że przyjrzy się sprawie i wyda stosowną aktualizację. Jednak później spotkał i mnie migający wyświetlacz. W specyficznych warunkach ekran po prostu miga. W moim przypadku dotyczyło to automatycznego ustawienia jasności i ostrego słońca. Na szczęście OnePlus wydał nową wersję Oxygen OS, która ma naprawiać ten potencjalnie niebezpieczny problem.

Wyświetlacz OnePlus 6 przestanie mrugać

Dzisiejsze wydanie Oxygen OS 5.1.11 nie ma bogatej listy zmian, ale jeden punkt szczególnie mi się spodobał:

  • optymalizacja połączenia internetowego
  • optymalizacja stabilności połączenia WiFi
  • naprawa migającego wyświetlacza
  • ogólne poprawki i naprawy błędów
  • potwierdzanie kodu blokady bez konieczności wciskania „Ok”
  • ulepszono tryb HDR w aparacie

Dokładniej rzecz biorąc spodobał mi się przedostatni punkt. Niby drobna rzecz, a bardzo podoba mi się chociażby w smartfonach Samsunga, gdzie nie trzeba klikać dodatkowego przycisku do potwierdzania kodu blokady. Niemniej powyższa lista pokazuje, że firma nie miała pomysłu na tę aktualizację i poniekąd została wymuszona poważnym problemem z wyświetlaczem.

Zobacz też: Pobierz tapety z Samsunga Galaxy Note9

Tradycyjnie nie wszyscy od razu będą mogli pobrać powyższe oprogramowanie. Jeśli Wasz smartfon jeszcze uważa, że macie aktualną wersje Oxygen OS, to skorzystajcie z programu Oxygen Updater, który dostępny jest w Sklepie Play za darmo. Pobiera on nowe wydanie systemu z oficjalnych źródeł (dostępnych i otwartych serwerów), a następnie Wy z poziomu ustawień wskazujecie lokalną paczkę do instalacji.

źródło: Forum OnePlus

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy