Nie ma smartfonów idealnych, prawda? Szczególnie dzisiaj, gdy rosną marże, a maleją inwestycje w rozwój samego projektu. Coraz częściej można usłyszeć, że testy mniej kluczowych założeń wykonuje się na konsumentach, ale czy coś w tym jest? Niewątpliwie im większa liczba godzin poświęcona na sprawdzanie poszczególnych kwestii, tym większa szansa na przedstawienie idealnego produktu. Jednak to bardzo dużo kosztuje i często jest niewspółmierne z potencjalnym zyskiem, a z pewnością nie redukuje ryzyka. W końcu zawsze może wyjść na wierzch problem, którego nie dało się sprawdzić w laboratoriach. Najprawdopodobniej z jednym z nich musi teraz mierzyć się OnePlus. Firma przynajmniej raz na generację notuje problemy z wyświetlaczem i nie inaczej jest w przypadku OnePlus 6.

Wyświetlacz OnePlus 6 lubi… migotać – uwaga dla epileptyków?

Reddit, forum XDA, forum OnePlus – wszystkie te media coraz częściej wymieniają wyświetlacz, jako główny problem OnePlus 6. Niemalże od samego początku zwracano uwagę na to, że ten nie radzi sobie z automatycznym ustawianiem jasności. Pojawiło się kilka aktualizacji, które miały to poprawiać i fakt, jest lepiej, ale wciąż mogę zauważyć, że ekran smartfona niepotrzebnie robi się ciemny. Być może ma to związek z czujnikiem światła, który bardzo łatwo zakryć, ale też nie do końca. Przykład z ostatniego piątku – nawigacja, OnePlus 6 w uchwycie na szybie, ostre słońce. Co się dzieje z ekranem? Centralnie na niego pada światło przez otwartą, boczną szybę, a ten się wygasza.

oneplus 6

Niemniej jednak to nie jest główny problem z wyświetlaczem OnePlus 6. Zdecydowanie poważniejszym jest migotanie. To właśnie ten temat bryluje na wspomnianych wcześniej stronach. Smartfon zdaje się mieć problemy z ustawieniem poziomu jasności, więc szybko przeskakuje między dwoma stopniami. Efektem jest wspomniane migotanie, które potrafi irytować. Mnie na szczęście to nie spotkało, ale OnePlus nie ma zamiaru ignorować tego tematu. Co prawda najnowsza aktualizacja Oxygen OS do 5.1.9 miała rozwiązywać omawiany problem, ale nie jest to reguła.

Zobacz też: Akumulatory w smartfonach to problem, który znamy nie od dziś.

Ile czasu zajmie Chińczykom kompletne wyeliminowanie problemu? Ciężko ocenić, ale miejmy nadzieję, że kolejna aktualizacja zażegna migotanie. Jeśli obawiacie się migotania, to unikajcie jasnych pomieszczeń – w przypadku górnych ustawień można zauważyć nieprawidłowości w działaniu sterowników. Swoją drogą też zastanawiam się, czy nie będziemy mieli do czynienia z problemem sprzętowym? W końcu problem nie występuje u wszystkich.

źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.