Dokładnie tydzień temu informowałem Was o tym, że wyświetlacz OnePlus 6 miewa problemy. Naturalnie musiał to być ekran, bo to standard w smartfonach tej firmy od kilku lat. Tak naprawdę wszystko sprowadza się do ustawienia automatycznej jasności. Pół biedy, jeśli nagle smartfon uzna, że trzeba drastycznie zmniejszyć jasność ekranu, kiedy stoimy w ostrym słońcu. Zdecydowanie gorszy problem to migotanie. Na szczęście producent nie ma zamiaru ignorować tego i zapowiedział stosowną poprawkę.

Wyświetlacz OnePlus 6 zostanie naprawiony w kolejnej aktualizacji

oneplus 6

Na szczęście nie u wszystkich problem migotania występuje. Patrząc na forum firmy, ciężko jednoznacznie określić przyczynę i uzależnić ją od różnych warunków. W Polsce spotkałem się tylko z jedną opinią, która potwierdzałaby występowanie nieprzyjemnych, szybkich zmian podświetlenia. Mimo wszystko trzeba być tego świadomym – firma jest, więc w cotygodniowym podsumowaniu pojawiła się wzmianka o wydaniu stosownej aktualizacji. Razem z nią pojawi się sierpniowa paczka zabezpieczeń. Zapewne też firma doda coś nowego od siebie – po cichu liczę na dowolność ustawień koloru akcentów w motywie.

Zobacz też: Francuskie szkoły bez telefonów!

Kiedy zostanie wydana stosowna aktualizacja? Podobno lada moment, ale – jak to bywa w przypadku nowych wersji oprogramowania – nie określono dokładnej daty. Nieoficjalnie mówi się, że w ciągu tygodnia, maksymalnie dwóch pojawi się kolejna odsłona Oxygen OS dla OnePlus 6.

 

źródło: forum OnePlus

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.