HTC U11

HTC chyli się ku upadkowi. Firma zwalnia ogromną część pracowników

Newsy

HTC nie ma łatwo. Od dawna słyszymy już, że firma ta nie radzi sobie najlepiej, a nawet chyli się ku upadkowi. Cóż, trudno z tym dyskutować, bo dzisiaj pojawiły się informacje o kolejnych zwolnieniach. Do września tego roku firmę opuści prawie 1/4 pracowników!

HTC zwalnia kolejnych pracowników

Aby zaoszczędzić pieniądze i zmniejszyć ogólne koszty, do końca września firma zwolni aż 22% pracowników z jednostki produkcyjnej w Tajwanie. W sumie w HTC pracuje 6450 osób (dane z czerwca), więc firmę opuści prawie 1400 pracowników! Nie da się ukryć, że to ogromna część, co naprawdę nie wróży dobrze dla przyszłości tajwańskiego producenta.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Zobacz także: Gboard testuje mądre odpowiedzi

Pomimo sukcesu gogli do wirtualnej rzeczywistości Vive Pro VR i flagowca U12+, HTC wciąż traci pieniądze. Tajwańczycy otrzymali co prawda całkiem niedawno pokaźny zastrzyk gotówki w postaci 1,1 miliarda dolarów od samego Google, jednak jak widać, nawet tak duże pieniądze nie są w stanie na dłuższą metę poprawić sytuacji firmy. A szkoda, bo HTC jest naprawdę ciekawą firmą, która ma własny styl i nie ulega popularnym na daną chwilę trendom, a na dodatek, produkuje świetne, choć czasami zbyt drogie smartfony.

Miejmy nadzieje, że spółce uda się w końcu stanąć na nogi. Bo przecież im większa konkurencja na rynku, tym lepiej dla nas.

Źródło: gsmarena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x