HTC nie ma łatwo. Od dawna słyszymy już, że firma ta nie radzi sobie najlepiej, a nawet chyli się ku upadkowi. Cóż, trudno z tym dyskutować, bo dzisiaj pojawiły się informacje o kolejnych zwolnieniach. Do września tego roku firmę opuści prawie 1/4 pracowników!

HTC zwalnia kolejnych pracowników

Aby zaoszczędzić pieniądze i zmniejszyć ogólne koszty, do końca września firma zwolni aż 22% pracowników z jednostki produkcyjnej w Tajwanie. W sumie w HTC pracuje 6450 osób (dane z czerwca), więc firmę opuści prawie 1400 pracowników! Nie da się ukryć, że to ogromna część, co naprawdę nie wróży dobrze dla przyszłości tajwańskiego producenta.

Zobacz także: Gboard testuje mądre odpowiedzi

Pomimo sukcesu gogli do wirtualnej rzeczywistości Vive Pro VR i flagowca U12+, HTC wciąż traci pieniądze. Tajwańczycy otrzymali co prawda całkiem niedawno pokaźny zastrzyk gotówki w postaci 1,1 miliarda dolarów od samego Google, jednak jak widać, nawet tak duże pieniądze nie są w stanie na dłuższą metę poprawić sytuacji firmy. A szkoda, bo HTC jest naprawdę ciekawą firmą, która ma własny styl i nie ulega popularnym na daną chwilę trendom, a na dodatek, produkuje świetne, choć czasami zbyt drogie smartfony.

Miejmy nadzieje, że spółce uda się w końcu stanąć na nogi. Bo przecież im większa konkurencja na rynku, tym lepiej dla nas.

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.