Standard czy rewelacja? OnePlus wyjaśnia, jak długo będą wspierane ich smartfony

Łukasz Pająk Newsy 2018-06-29

Największy problem Androida? Problemy z aktualizacjami, a raczej ich brakiem. Kupując dzisiaj rocznego smartfona, możemy liczyć co najwyżej na jedną, dużą zmianę systemu. Później trzeba ratować się nieoficjalnymi wydaniami „Robocika” – swoją drogą sprawdźcie, czy Wasze urządzenie wie, co to Lineage OS. W tej kwestii powoli zaczyna wyróżniać się Nokia, która wspiera nawet najsłabsze modele. Jednak w tym wypadku trzeba uzbroić się w cierpliwość. Zdecydowanie łatwiej mają producenci, których portfolio nie jest tak obfite, jak to ma miejsce w przypadku OnePlus. Chińczycy właśnie ogłosili, jak zamierzają wspierać swoje modele.

Często zaznaczacie, że standardem powinny być chociażby te dwa lata i właśnie w tę stronę poszedł tytułowy producent. Jednak poszedł też o krok dalej, bo wciąż będzie oferować miesięczne poprawki bezpieczeństwa przez kolejny rok. Te będą wydawane raz na 2 miesiące.

Koniec wsparcia dla kluczowych modeli

oneplus aktualizacje ttermin

Tak to prezentuje się w skrócie. Jednak, co z modelami z „T” w nazwie? W końcu pary OnePlus 3, OnePlus 3T i OnePlus 5, OnePlus 5T to w głównej mierze te same urządzenia. Firma doskonale zdaje sobie z tego sprawę, więc daty należy liczyć od prezentacji urządzeń z drugiej połowy danego roku.

Zobacz też: G Suite to też ocenianie aplikacji w sklepie Play.

To dobre wiadomości, ale też poniekąd przykre dla użytkowników OnePlus 3 i OnePlus 3T. Oba smartfony sprawiły, że firma nabrała wiatru w żagle i zamazały klęskę OnePlus X oraz OnePlus 2. Tak, „trójki” powoli żegnają się z aktualizacjami – w tym tygodniu ma zostać wydana kolejna testowa wersja Oxygen OS, a na początku lipca ostateczna wersja oprogramowania, która oficjalnie zakończy beta-testy. Jednak zgodnie z ustaleniami, OnePlus 3 i OnePlus 3T będą otrzymywać regularne, „pełnoprawne” aktualizacje do listopada 2018 roku, a przez kolejne 12 miesięcy udostępniane mają być paczki bezpieczeństwa. Nie pojawiła się wzmianka o Androidzie P, więc nie liczyłbym na oficjalne wydanie tego oprogramowania.

źródło: OnePlus • Qba

  Dymaja klientów tak jak Huawei z P9 i Honor 8

 • Piszę co myśle

  Mają małe portfolio urządzeń, zdobyli by większe zaufanie i grono odbiorców dając długie aktualiazację.Stosunek ceny do jakości jest nadal dobry plus długie wsparcie ,dały by wieki sukces na rynku smartfonów.
  Ps.Nie twierdzę że firma nie odniosła sukcesu.

 • haVoc vulTure

  Skoro dzisiaj piszecie tyle o aktualizacjach to warto nadmienic ze nvidia shield tv wlasnie otrzymuje oreo. Wielki dzien dla androida gdyz ta konsolka startowala z lizakiem, a wiec otrzymala 3 duze aktualizacje – pianka, nougat i ciasteczko! Jeden z moich najlepszych zakupow, sluzy mi juz okolo 3 lat.

  • Łukasz Łągiewka

   A jak śmigają gry streamowane i jaki jest koszt tej usługi. Trzeba wykupić abonament a potem kupić jeszcze grę ?

   • haVoc vulTure

    Akurat z tej uslugi nie korzystam. Na stemie, ps4 pro i xbox 360 mam tyle gier ze chyba nigdy ich nie przejde. Przypuszczam ze trzeba placic abonament i czesc gier jest za free, a inne mozna kupic. Zadowolenie z rozgrywki w duzej mierze zalezy od szybkosci internetu.

 • stark2991

  Obiecanki, no dobra, zobaczymy. Ciekawe co zrobią, gdy nowy Android zostanie wydany w październiku – teoretycznie według swoich zapowiedzi powinni zaktualizować modele z „T”, nawet jeśli by to wypadło na grudzień albo później. Znając życie jednak tak nie będzie, czyli zostanie tak jak jest.

  • MarcelloX

   No właśnie jest różnica między zapowiedzianym wsparciem np. Pixeli, a OnePlusów. Jeśli nie daliby aktualizacji do następnej wersji dla T to użytkownicy wiadomo byliby niezadowoleni. Gdyby jednak zaktualizowali ulepszone wersje klienci, którzy kupili „podstawkę” poczuliby się trochę oszukani (te smartfony nie różnią się podzespołami prawie w ogóle).

   • stark2991

    Zapowiadano, że wersja podstawowa będzie aktualizowana tak samo jak wersja z „T”, i to od tej wersji liczony jest czas wsparcia.x