Google swój model biznesowy bazuje na bezpłatnych usługach, lecz nie oznacza to, że wszystkie funkcje zapewniane przez giganta z Mountain View są darmowe. Dla użytkowników, szczególnie biznesowych, którzy do pracy potrzebują dodatkowych udogodnień, Google przygotowało płatną subskrypcję G Suite. Dzięki niej można m.in. obsługiwać firmowego maila, przechowywać ogromną ilość danych na internetowym dysku, czy tworzyć aplikacje bez umiejętności kodowania. Niestety abonament ten ma także kilka niezrozumiałych minusów. 

Zobacz też: Messenger przetłumaczy Twoje wiadomości!

Użytkownicy G Suite nie mogą już oceniać treści ze sklepu Google Play

Wobec subskrybentów G Suite gigant z Mountain View prowadzi dość dziwną politykę. W przeszłości odebrana została im możliwość dodawania do swojego konta kodów promocyjnych, które pozwalały np. na aktywację bezpłatnego okresu próbnego danej usługi. Teraz przyszła pora oceny w sklepie Google Play – użytkownicy G Suite nie mogą już recenzować aplikacji, gier, filmów czy muzyki. Co ciekawe, nie zostali oni o tym fakcie poinformowani w żaden sposób, lecz z ich kont po prostu zniknął guzik niezbędny do dodania opinii.

Sytuacja ta do Google’a została już zgłoszona jako błąd. Ciekawe, czy faktycznie jest to usterka w systemie giganta z Mountain View, czy może celowe działanie.

Źródło: AndroidPolice / Fora Google

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.