Przezroczysty OnePlus 6 – jak firma stworzyła matowe szkło?

Łukasz Pająk Newsy 2018-06-09

OnePlus 6 jest pierwszym, szklanym smartfonem tej klasy od Chińczyków. Firma już wielokrotnie próbowała udowodnić, że to dobra decyzja porzucić aluminium. Jednak już Wam udowadnialiśmy, że wytrzymałość OnePlus 6 na upadki nie jest dobra. Podobnie, jak w przypadku tortur tego urządzenia. Jednak skoro firma nie zdecydowała się na bezprzewodowe ładowanie, to może da się w inny sposób wykorzystać szklany tył? Pamiętacie Xiaomi Mi 8 Explorer Edition? Tak, zróbmy przezroczysty tył, który w matowym wydaniu może wydawać się ciekawy.

Tradycyjnie takim procesem zajął się nikt inny, jak Zack z kanału JerryRigEverything, który kilka tygodni temu pozbył się lakieru ze szkła OnePlus 6 Mirror Black:

Tymczasem do jego rąk trafiła matowa wersja, więc czemu nie spróbować tego samego?

Rezultat jest zaskakujący – otóż firma tak spreparowała Gorilla Glass 5, że to nie lakier jest matowy, a samo szkło, dając niespotykany efekt wyglądu aluminium, a w dotyku szkła. Jest to niespotykane połączenie, ale efekt po pozbyciu się koloru zdaje się być jeszcze ciekawszy.

Zobacz też: Ta wizja Surface Phone jest świetna!

Czy będziemy mieli do czynienia z większą liczbą smartfonów, które domyślnie pokazują wnętrze? Oczywiście doskonale widać różnicę jego zagospodarowania w OnePlus 6, a we wspomnianym wcześniej Xiaomi Mi 8 Explorer Edition. • Daniel

  Jaka wersja według Was jest ładniejsza?:
  1) matowa
  2) błyszcząca się?

 • koxnamax

  Autor artykułu chyba jeszcze nie jest na etapie wynalezienia szkła XDDD Idź może do budowlanego i zobacz jak wyglądają np. dymione kabiny prysznicowe, albo do spożywczego i zobacz sobie jakąś flaszke które nie błyszczy. Ciekawe jak to powstało??? Pewnie kosmici.

  • Bartłomiej Nowacki

   Chamskie, ale jakie śmieszne 😛

   • variete

    W którym miejscu to jest chamskie? Uszczypliwe, ironiczne, etc. – owszem, ale na pewno nie chamskie.

  • Łukasz Pająk

   Co chciałeś osiągnąć tym komentarzem? Nie za bardzo wiem do czego nawiązujesz z porównaniem do kabin prysznicowych. Jaki to ma związek ze smartfonami, a tym bardziej OnePlus 6, który jest jednym z pierwszych model z matowym szkłem, który nie wynika z lakieru?