Kolejny smartfon Samsunga dostaje Androida Oreo w Polsce!

Łukasz Pająk Newsy 2018-05-20

Jeszcze nie tak dawno Samsung nie mógł pochwalić się dobrym podejściem do aktualizacji. Oreo bardzo późno zostało przedstawione poszczególnym modelom. Dzisiaj wciąż nie możemy za bardzo chwalić Koreańczyków za tempo , ale ich portfolio zaczyna wyglądać coraz bardziej przystępnie. Wiele modeli, które wciąż są wspierane, a zarazem oferowane w Polsce może już działać pod kontrolą Androida w najnowszej wersji. Flagowe serie już zostały zaktualizowane – Galaxy S7, Galaxy S8, Galaxy S9, Galaxy Note8, Galaxy Note FE wiedzą już, co to Oreo. Stosunkowo niedawno też Galaxy A zaczęło być w Polsce wspierane.

Dokładniej rzecz biorąc, to Galaxy A5 (2017) poznał nowe oprogramowanie z Samsung Experience 9.0 na czele. Tym razem przyszła pora na słabszego reprezentanta, czyli Galaxy A3 (2017). Jak zostaliśmy poinformowani, nowy system również otrzymał najnowsze zmiany z nakładki Koreańczyków.

Ważąca ponad 1,2 GB aktualizacja zawiera też kwietniowe poprawki bezpieczeństwa. Tradycyjnie przypominam, że tempo wydawania nowego oprogramowania jest uzależnione od pochodzenia konkretnego egzemplarza. Jeżeli Wasz model został zakupiony u operatora, to na Oreo najprawdopodobniej poczekacie dłużej. Niemniej jednak warto sprawdzać samemu, czy nie pojawiło się nowe oprogramowanie.

Zobacz też: Google i Huawei mają problem… Nie wińcie autorów poszczególnych aplikacji za ich błędne działanie!

Jedno jest zaskakujące. Wiele modeli Samsung już zaktualizował, ale najprawdopodobniej zapomniał o Galaxy A8 i Galaxy A8+. Widać, że już starsze modele dostają nowe oprogramowanie, podczas gdy właśnie te dwie propozycje wciąż tkwią na Nougat’cie. Wiemy, że zmiany są testowane i lada moment powinny się pojawić, ale kolejność ewidentnie się pomieszała.

Błażej, dzięki za informację! • Małgosia Grochowska

  Mój s7e nadal nic nie ma

 • Ioxx

  Bardzo proszę nie wprowadzać ludzi w błąd. Samsung Galaxy S7 nadal nie dostał aktualizacji w Polsce. Pisanie, że „Flagowe serie już zostały zaktualizowane – Galaxy S7 [..] wiedzą już, co to Oreo.” jest grubym nadużyciem i wprowadzaniem ludzi w błąd. Czy nikt nie moderuje tych postów oprócz autora? Gdzie jakość i rzetelność na tym portalu? Galaxy S7 (z wolnej dystrybucji) do dzisiaj (20.05.2018) nie otrzymał Oreo.

 • Igor Wlazły

  Jak kupiłem s7 u operatora to kiedy bedzie aktualizacja?

  • Ironpiter

   Za pół roku jakoś

 • Grzegorz Grabowski

  Skąd te stwierdzenie że są najlepsze????
  Na jakiej podstawie tak piszerz?
  Można tu się rozpisać o Samsungu….
  Począwszy od nakładki która najbardziej obciąża i zasyfia system co powoduje zawieszanie się, nie sprawdzone aktualizacje, cena która nie jest adekwatna do tego co Samsung prezentuje swoimi telefonami…itp
  Ja używam MOTOROLI Z2 PLAY i to jest fajny sprzęt.

  • Łukasz Pająk

   Do czego się odnosisz?

 • Martina Neumayer

  Kolejność wcale nie jest pomieszana. Jest ona taka, jaką być ma 🙂

 • Robert T

  Dla 99 % użytkowników nic nie zmienia. Zwykły kowalski nie zwraca na to uwagi. Telefon ma działać bez większych problemów i tyle .

 • Robert T

  Tą aktualke mogą sobie w sądzić w d… .
  Nic ona nie zmienia. Tak czy siak telefony samsunga sa najlepsze

  • Linkyop

   Nic nie zmienia? Zmiana wersji jądra systemu to nic, poprawki zabezpieczeń to nic, nowe funkcje AOD i zegara ekranu blokady to nic xd

   • Patryk kk

    Szczerze? Aktualizacja do oreo nic nie zmienia. Dla przeciętnego kowalskiego mogło by ich wcale nie być. Ponadto oreo ma coś skopane w zarządzaniu energią, na 3 telefonach na których miałem 7.0, po zainstalowaniu 8.0 bateria trzyma zauważalnie krócej. Po powrocie do 7.0 jest tak jak było wcześniej. Tzn. mówię w tej chwili o flagowcach. Ja zostaje na 7.0…. Przykład v30, na 7.0 SOT mam zazwyczaj ok. 4,5-5,5 godziny. Po aktualizacji osiągnięcie 4.5h graniczyło z cudem. HTC 10, z biednych 3,5 -4h SOT spadło na (!) 2,5-3h SOT…. Przy takim samym użytkowaniu.

    • Pilaninek90

     Dla Ciebie nic nie zmienia dla kogoś kto płaci telefonem, wykonuje różne operacje bankowe, zakupy, prowadzi firmę to aktualne oprogramowanie to podstawa bezpieczeństwa

     • Patryk kk

      Uwierz mi, że robię to samo, mam 3 aplikacje bankowe, codziennie wykonuje przelewy na dosyć wysokie kwoty. Płacę telefonem. Praktycznie większość operacji wykonuje na telefonie. Jeszcze nigdy ani ja, ani nikt z moich znajomych, ani nawet żadna sytuacja opisana w internecie nie zachęciła mnie do pogoni za najnowszym androidem. Po prostu nie mam roota, nie używam aplikacji, których nie znam, oraz telefony kupuję tylko od znanych producentów.

      Akurat tak się składa, że android bez roota, i niezaufanych operacji jest bardzo bezpiecznym systemem niezależnie od posiadanej wersji zabezpieczeń 😉

 • Robert T

  Jakie S7. Mam S7Edge i nie ma aktualki. Kto pisze te artykuły. Smieszne

  • Linkyop

   Chodzi o aktualizacje dostępne gdziekolwiek, Oreo dla S7 i S7 Edge jest już w niektórych krajach, nawet jedna poprawka wyszła.

   • Ioxx

    Portal jest pisany dla Polaków i po polsku. Więc dla nas liczy się Polska. W Polsce nadal nie ma aktualizacji, więc nie wolno tak pisać. A jak już chcecie tak napisać, to powinniście dodać gdzie, jest OREO dostępne na danym modelu aktualnie. Uogólnianie tego w taki sposób jest brakiem rzetelności z waszej strony, a chyba chcecie uchodzić za portal wiarygodny?

 • Richard Hendricks

  3 letni telefon – Galaxy S6 nie dostanie aktualizacji. To jest kurwa smutne, po prostu smutne.

  • Linkyop

   Co w tym dziwnego? Też myślałem, że S6 dostanie Oreo po przeciekach, ale jego dwuletni żywot się zakończył.

  • Ironpiter

   Niestety tak jest ze max 2 lata wsparcia i koniec. Zmiana telefonu na nowy flagowiec. Smutne tox