Jeszcze nie tak dawno Samsung nie mógł pochwalić się dobrym podejściem do aktualizacji. Oreo bardzo późno zostało przedstawione poszczególnym modelom. Dzisiaj wciąż nie możemy za bardzo chwalić Koreańczyków za tempo , ale ich portfolio zaczyna wyglądać coraz bardziej przystępnie. Wiele modeli, które wciąż są wspierane, a zarazem oferowane w Polsce może już działać pod kontrolą Androida w najnowszej wersji. Flagowe serie już zostały zaktualizowane – Galaxy S7, Galaxy S8, Galaxy S9, Galaxy Note8, Galaxy Note FE wiedzą już, co to Oreo. Stosunkowo niedawno też Galaxy A zaczęło być w Polsce wspierane.

Dokładniej rzecz biorąc, to Galaxy A5 (2017) poznał nowe oprogramowanie z Samsung Experience 9.0 na czele. Tym razem przyszła pora na słabszego reprezentanta, czyli Galaxy A3 (2017). Jak zostaliśmy poinformowani, nowy system również otrzymał najnowsze zmiany z nakładki Koreańczyków.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Ważąca ponad 1,2 GB aktualizacja zawiera też kwietniowe poprawki bezpieczeństwa. Tradycyjnie przypominam, że tempo wydawania nowego oprogramowania jest uzależnione od pochodzenia konkretnego egzemplarza. Jeżeli Wasz model został zakupiony u operatora, to na Oreo najprawdopodobniej poczekacie dłużej. Niemniej jednak warto sprawdzać samemu, czy nie pojawiło się nowe oprogramowanie.

Zobacz też: Google i Huawei mają problem… Nie wińcie autorów poszczególnych aplikacji za ich błędne działanie!

Jedno jest zaskakujące. Wiele modeli Samsung już zaktualizował, ale najprawdopodobniej zapomniał o Galaxy A8 i Galaxy A8+. Widać, że już starsze modele dostają nowe oprogramowanie, podczas gdy właśnie te dwie propozycje wciąż tkwią na Nougat’cie. Wiemy, że zmiany są testowane i lada moment powinny się pojawić, ale kolejność ewidentnie się pomieszała.

 

Błażej, dzięki za informację!
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.