samsung galaxy a3 oreo

Kolejny smartfon Samsunga dostaje Androida Oreo w Polsce!

Łukasz Pająk Newsy 20-05-2018

Jeszcze nie tak dawno Samsung nie mógł pochwalić się dobrym podejściem do aktualizacji. Oreo bardzo późno zostało przedstawione poszczególnym modelom. Dzisiaj wciąż nie możemy za bardzo chwalić Koreańczyków za tempo , ale ich portfolio zaczyna wyglądać coraz bardziej przystępnie. Wiele modeli, które wciąż są wspierane, a zarazem oferowane w Polsce może już działać pod kontrolą Androida w najnowszej wersji. Flagowe serie już zostały zaktualizowane – Galaxy S7, Galaxy S8, Galaxy S9, Galaxy Note8, Galaxy Note FE wiedzą już, co to Oreo. Stosunkowo niedawno też Galaxy A zaczęło być w Polsce wspierane.

Dokładniej rzecz biorąc, to Galaxy A5 (2017) poznał nowe oprogramowanie z Samsung Experience 9.0 na czele. Tym razem przyszła pora na słabszego reprezentanta, czyli Galaxy A3 (2017). Jak zostaliśmy poinformowani, nowy system również otrzymał najnowsze zmiany z nakładki Koreańczyków.

Ważąca ponad 1,2 GB aktualizacja zawiera też kwietniowe poprawki bezpieczeństwa. Tradycyjnie przypominam, że tempo wydawania nowego oprogramowania jest uzależnione od pochodzenia konkretnego egzemplarza. Jeżeli Wasz model został zakupiony u operatora, to na Oreo najprawdopodobniej poczekacie dłużej. Niemniej jednak warto sprawdzać samemu, czy nie pojawiło się nowe oprogramowanie.

Zobacz też: Google i Huawei mają problem… Nie wińcie autorów poszczególnych aplikacji za ich błędne działanie!

Jedno jest zaskakujące. Wiele modeli Samsung już zaktualizował, ale najprawdopodobniej zapomniał o Galaxy A8 i Galaxy A8+. Widać, że już starsze modele dostają nowe oprogramowanie, podczas gdy właśnie te dwie propozycje wciąż tkwią na Nougat’cie. Wiemy, że zmiany są testowane i lada moment powinny się pojawić, ale kolejność ewidentnie się pomieszała.

 

Błażej, dzięki za informację!


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x