Aplikacja przestała działać? Nie wiń autorów, a Google (i Huawei?)

1 minuta czytania
Komentarze

Jeśli zauważyłeś, że ostatnio Twój smartfon przestał poprawnie współpracować z aplikacjami, wykorzystującymi Mapy Google, to mam dla Ciebie dobrą i złą wiadomość. Po pierwsze nie musisz wystawiać negatywnej opinii autorom tego programu. Po drugie możesz ją wystawić Google. Dokładniej rzecz biorąc tytułowy „Usług Play”. Okazuje się, że ostatnia aktualizacja, którą przygotowali Amerykanie, ma negatywny wpływ na biblioteki odpowiedzialne za udostępnianie danych z Map Google. Mało tego – póki co problem dotyczy wyłącznie smartfonów od Huawei.

Jeśli jesteście takimi szczęściarzami, że korzystacie z takich aplikacji na smartfonach Huawei, to… Google przyznaje się do błędu, ale nie planuje wycofywać aktualizacji swojej usługi. Dokładniej rzecz biorąc, jest to wersja oznaczona numerem 12.6.73, więc jeśli macie niższy, to możecie wstrzymać się z instalowaniem nowszego wydania. Problem objawia się głównie poprzez wyświetlanie napisu Usługi Play są aktualizowane”. Amerykanie zapowiedzieli, że pracują nad poprawką, ale nie wiadomo kiedy ujrzy ona światło dzienne. Co ciekawe, w Sieci można już dostrzec opinie użytkowników, że instalacja tej wersji „Usług Play” negatywnie wpływa na żywotność akumulatora. Na szczęście jest na to rozwiązanie – wystarczy usunąć wszystkie dane tego programu z poziomu ustawień aplikacji.

Zobacz też: Niespodziewanie to Lenovo chce rządzić na rynku bezramkowców.

O ile Google nie podaje żadnych terminów, to Huawei oficjalnie się wypowiedziało, że stosowna łatka dla EMUI zostanie wydana w ciągu od jednego do dwóch tygodni.

źródło: piunikaweb.com. Mateusz, dzięki za informacje!

Motyw