Chińskie firmy nigdy nie były znane z tego, że chętnie aktualizowały swoje modele. Nie da się ukryć, że jedna duża aktualizacja dla flagowego smartfona była czymś wielkim. W przypadku Xiaomi sytuacja wyglądała nieco inaczej za sprawą osobnego trybu wsparcia MIUI, ale ostatnio też ta firma zauważyła potrzebę podnoszenia numerka Androida. Mimo to, wiele urządzeń wciąż nie może pochwalić się najnowszą odmianą Robocika na pokładzie. Jednak Chińczycy postanowili taką udostępnić dla… Mi Boxa.

Czemu uważa, że jest to najbardziej niespodziewana aktualizacja w historii? Otóż przystawka do telewizora z Androidem TV oficjalnie może korzystać z Marshmallow. Urządzenie zostało oficjalnie wydane w 2016 roku, więc pracowało pod kontrolą w miarę aktualnego systemu. Po pojawieniu się Nougata na rynku, Xiaomi rozpoczęło zamknięte testy dla wybranych. Ostatecznie ta wersja nigdy nie ujrzała światła dziennego.

Tymczasem osoby, którym udało się zapisać do wspomnianych testów zaczynają otrzymywać kolejną aktualizację – tym razem do Androida 8.0 Oreo z kwietniowymi poprawkami bezpieczeństwa. Jak zainstalować to oprogramowanie na swoim Mi Boxie? Nie da się, ponieważ nie można zapisać się już do zamkniętej grupy testerów, a samo oprogramowanie jeszcze nie wydostało się z urządzeń.

Zobacz też: Słowo „bezramkowiec” w końcu zaczyna nabierać sensu?

Czy tym razem Xiaomi zdecyduje się wydać nowe oprogramowanie wszystkim użytkownikom Mi Boxów? Mam taką nadzieję, gdyż sama przystawka jest nieodłącznym elementem w moich mieszkaniach.

 

PS. Niedawno Xiaomi wydało nową wersję „Mi Boxa”, ale uważajcie na nią – jest zdecydowanie gorsza od Mi Boxa 3.

 

źródło: Android Police, XDA-Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.