xiaomi mi box oreo aktualizacja

Xiaomi wydaje najbardziej niespodziewaną aktualizację w historii

Newsy

Chińskie firmy nigdy nie były znane z tego, że chętnie aktualizowały swoje modele. Nie da się ukryć, że jedna duża aktualizacja dla flagowego smartfona była czymś wielkim. W przypadku Xiaomi sytuacja wyglądała nieco inaczej za sprawą osobnego trybu wsparcia MIUI, ale ostatnio też ta firma zauważyła potrzebę podnoszenia numerka Androida. Mimo to, wiele urządzeń wciąż nie może pochwalić się najnowszą odmianą Robocika na pokładzie. Jednak Chińczycy postanowili taką udostępnić dla… Mi Boxa.

Czemu uważa, że jest to najbardziej niespodziewana aktualizacja w historii? Otóż przystawka do telewizora z Androidem TV oficjalnie może korzystać z Marshmallow. Urządzenie zostało oficjalnie wydane w 2016 roku, więc pracowało pod kontrolą w miarę aktualnego systemu. Po pojawieniu się Nougata na rynku, Xiaomi rozpoczęło zamknięte testy dla wybranych. Ostatecznie ta wersja nigdy nie ujrzała światła dziennego.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Tymczasem osoby, którym udało się zapisać do wspomnianych testów zaczynają otrzymywać kolejną aktualizację – tym razem do Androida 8.0 Oreo z kwietniowymi poprawkami bezpieczeństwa. Jak zainstalować to oprogramowanie na swoim Mi Boxie? Nie da się, ponieważ nie można zapisać się już do zamkniętej grupy testerów, a samo oprogramowanie jeszcze nie wydostało się z urządzeń.

Zobacz też: Słowo „bezramkowiec” w końcu zaczyna nabierać sensu?

Czy tym razem Xiaomi zdecyduje się wydać nowe oprogramowanie wszystkim użytkownikom Mi Boxów? Mam taką nadzieję, gdyż sama przystawka jest nieodłącznym elementem w moich mieszkaniach.

 

PS. Niedawno Xiaomi wydało nową wersję „Mi Boxa”, ale uważajcie na nią – jest zdecydowanie gorsza od Mi Boxa 3.

 

źródło: Android Police, XDA-Developers


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x