ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
bezramkowiec

Ten smartfon od Lenovo będzie PRAWDZIWYM bezramkowcem. Bez notcha!

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Wiceprezes Lenovo Chang Cheng właśnie zapowiedział „pełnoekranowego smartfona”, którego naprawdę można nazwać bezramkowcem. Nie da się ukryć, że bryła urządzenia będzie odrobinę przypominać iPhone’a X, ale w erze niczym niewyróżniających się od siebie smartfonów, to akurat nic dziwnego.

Sprzęt, a przynajmniej jego część będzie wyglądała tak:

Lenovo bezramkowy smartfon

Zobacz także: Apple podąży tropem Huawei

Razem z powyższym obrazkiem, Chang Cheng opublikował także ankietę pytającą ludzi czym tak naprawdę jest dla nich „bezramkowy” smartfon. Do wyboru były trzy odpowiedz – taki, którego ekran zajmuje od 80 do 84% powierzchni, od 85 do 89 i od 90 do 94%.

W dalszej części swojego postu wiceprezes firmy zadeklarował, że ekran ich nadchodzącego smartfona zajmie ponad 95% całej powierzchni urządzenia, dzięki czemu będzie on prawdziwym bezramkowcem, bez bocznych i górnych / dolnych ramek.

Smartfon ma zostać zapowiedziany 14 czerwca bieżącego roku, więc do jego premiery pozostało jeszcze trochę czasu. Niestety na chwilę obecną o specyfikacji urządzenia nie wiemy jeszcze nic. Mam nadzieję, że Lenovo uda się spełnić obietnice. Byłaby to prawdziwa rewolucja, której od dłuższego czasu na rynku smartfonów nie widać. Czyżby właśnie zaczęła się potwierdzać moja teoria, że notch to tylko półśrodek, który już wkrótce przejdzie do historii?

Źródło: gsmarena

Sprawdź najnowsze wpisy