ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
wbudowana karta sim

Brawo Google! Amerykanie chcą wymuszać aktualizacje na producentach

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Na każdym kroku powtarzam, że aktualizacje bezpieczeństwa są bardzo ważne. W czasie, gdy nasze urządzenia mobilne służą do wszystkiego i są źródłem najważniejszych danych na nasz temat, to ich zabezpieczenia muszą stać na najwyższym poziomie. Dlatego swego czasu Google postanowiło wydawać co miesiąc paczki bezpieczeństwa, których zadanie jest bardzo proste – naprawić wszystkie błędy i zakleić odkryte luki. U podstaw wszystko wygląda naprawdę dobrze, ale problem stanowią sami producenci, którzy nie są chętni do wydawania stosownych aktualizacji.

Na szczęście ma się to zmienić. Pośrednio za sprawą projektu Treble, który zawitał razem z Oreo do świata Androida. Już tutaj wiele firm pokazało, że chcą obejść tę zmianę i – niestety – skutecznie im to wyszło. Jednak nowe urządzenia z Androidem 8.0 lub nowszym już muszą wspierać odpowiednie partcjonowanie pamięci. Tylko, co z tego, gdy producenci wciąż nie muszą wydawać wszystkich aktualizacji? To ma się zmienić za sprawą nowych umów partnerskich z Google, w których pojawił się nowy zapis. Sprowadza się on do tego, że Amerykanie zaczną wymagać wydawanie paczek bezpieczeństwa w określonym czasie. Niestety, zarówno ten czas, jak i szczegóły punktu nie zostały ujawnione.

Zobacz też: Ile kosztowały telefony 10 lat temu?

Problem też się potęguje, gdy przypomnimy sobie, że producenci lubią oszukiwać. Otóż wiele firm, wydając paczki zabezpieczeń, pomija kluczowe kwestie, które przygotowało Google. To oznacza, że mając zainstalowane kwietniowe poprawki wcale nie musicie czuć się bezpieczni, bo zabraknie istotnych zmian. Czy wiemy, co się  zmienia co miesiąc? Tak, Amerykanie przygotowali specjalny biuletyn.

źródło: XDA

Sprawdź najnowsze wpisy