Swego czasu Xiaomi było określane mianem chińskiego Apple. Firma z Państwa Środka na każdym kroku starała się wzorować na Amerykanach – widać to było po samych urządzeniach, jak i oprogramowaniu. MIUI dobitnie naśladowało iOS. Na szczęście Chińczykom udało się znaleźć bardziej oryginalny pomysł na siebie. Jednak ktoś może jeszcze tęsknić za czasami, gdy design Androida skutecznie podrabiał Apple?

Jeśli tak i jesteście posiadaczami jednego z najpopularniejszych smartfonów Xiaomi, to mam dla Was świetną wiadomość. W dziale Redmi 4A na XDA-Developers pojawił się „port” iOS. Autor wymienia, że takie funkcje, jak interfejs, menedżer plików, powiadomienia, szybkie ustawienia, ikony i inne zostały zaczerpnięte wprost z systemu Apple. Nie mogło też zabraknąć odblokowywania twarzą, odpowiednich animacji i stwierdzeniu, że ten twór jest lepszy od MIUI. We wcześniejszych zdaniach pojawił się cudzysłów, bo propozycji od użytkownika AryanPatidar nie da się nazwać „portem”, a modyfikacją Androida (właściwie to MIUI 9).

Zobacz też: Huawei Mate 10 Lite z Oreo!

Zainteresowani znajdą wszelkie instrukcje i pliki w odpowiednim temacie na XDA-Developers. Swoją drogą polecam lekturę odpowiedzi, bo niektóre wiadomości ewidentnie pokazują, że wiele osób wręcz pragnie iOS na smartfonach Xiaomi.

 

źródło: nasza grupa na Facebooku (Dawid Ćwikła)

 

PS. Ten wpis został napisany z pewną nutką humoru.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.