Masz Xiaomi, ale chcesz iPhone’a? Może wygląd iOS Cię zadowoli?

Łukasz Pająk Newsy 2018-05-07

Swego czasu Xiaomi było określane mianem chińskiego Apple. Firma z Państwa Środka na każdym kroku starała się wzorować na Amerykanach – widać to było po samych urządzeniach, jak i oprogramowaniu. MIUI dobitnie naśladowało iOS. Na szczęście Chińczykom udało się znaleźć bardziej oryginalny pomysł na siebie. Jednak ktoś może jeszcze tęsknić za czasami, gdy design Androida skutecznie podrabiał Apple?

Jeśli tak i jesteście posiadaczami jednego z najpopularniejszych smartfonów Xiaomi, to mam dla Was świetną wiadomość. W dziale Redmi 4A na XDA-Developers pojawił się „port” iOS. Autor wymienia, że takie funkcje, jak interfejs, menedżer plików, powiadomienia, szybkie ustawienia, ikony i inne zostały zaczerpnięte wprost z systemu Apple. Nie mogło też zabraknąć odblokowywania twarzą, odpowiednich animacji i stwierdzeniu, że ten twór jest lepszy od MIUI. We wcześniejszych zdaniach pojawił się cudzysłów, bo propozycji od użytkownika AryanPatidar nie da się nazwać „portem”, a modyfikacją Androida (właściwie to MIUI 9).

Zobacz też: Huawei Mate 10 Lite z Oreo!

Zainteresowani znajdą wszelkie instrukcje i pliki w odpowiednim temacie na XDA-Developers. Swoją drogą polecam lekturę odpowiedzi, bo niektóre wiadomości ewidentnie pokazują, że wiele osób wręcz pragnie iOS na smartfonach Xiaomi.

źródło: nasza grupa na Facebooku (Dawid Ćwikła)

PS. Ten wpis został napisany z pewną nutką humoru.  • teges

    Jakbym miał bieda redmi 4a, to bym sobie zrobił dla beki taki.

  • Karysu

    Hah 😀 Jeszcze mnie aż tak nie pogięło, by z Xiaomi robić iOS. To mi właśnie przeszkadza troche w MIUI, że to wygląda jak iPhone. Teraz mam na MIUI 9 zainstalowany Google Launcher i to póki co styknie, do czasu przesiadki na Pixela 2 lub Mi A1