ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Apple otworzy NFC

Apple Pay w Polsce tuż za rogiem? Czas najwyższy!

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Przynajmniej raz na kwartał możemy usłyszeć, że do Polski wejdzie Apple ze swoim systemem płatności. Amerykanie, podobnie jak Samsung, nie wypowiadają się głośno na temat udostępnienia swoich rozwiązań w naszym kraju. Jednak sytuacja wygląda zupełnie inaczej w sferze plotek, bo po raz kolejny możemy podzielić się z Wami pogłoskami o tym, że Apple Pay jeszcze w tej „ćwiartce” roku zostanie udostępnione Polakom.

Taką informacją podzielił się Przemysław Pająk na swoim profilu na Twitterze. Temat niewątpliwie ponownie stał się gorący w polskiej Sieci i nie ma się czemu dziwić – użytkownicy iPhone’ów jeszcze nie wiedzą, co to płatności zbliżeniowe smartfonem. W przypadku wspomnianego Samsunga istnieje alternatywa – Google Pay. Jednak wróćmy do wspomnianej informacji. Teoretycznie Apple Pay miałoby zawitać do Polski najpóźniej w drugiej połowie czerwca. Portal Dobreprogramy postanowił dowiedzieć się w poszczególnych bankach, ile w tym prawdy. Próżno spodziewać się potwierdzeń, bez oficjalnych zapowiedzi, więc rzecznik mBanku stwierdził, że to jedynie spekulacje.

Zobacz też: Na rynku smartfonów ciężko zarabiać – udaje się to tylko jednej firmie.

Nie ukrywam, że chciałbym, aby tym razem nie była to wyłącznie luźno rzucona informacja, a faktycznie było coś na rzeczy. Mimo że nasz rynek płatności mobilnych jest wysoko rozwiniętych to w przypadku systemu iOS ewidentnie da się odczuć ten brak.

źródło: Twitter, SpidersWeb, Dobreprogramy

Sprawdź najnowsze wpisy