Apple otworzy NFC

Apple Pay w Polsce tuż za rogiem? Czas najwyższy!

Newsy

Przynajmniej raz na kwartał możemy usłyszeć, że do Polski wejdzie Apple ze swoim systemem płatności. Amerykanie, podobnie jak Samsung, nie wypowiadają się głośno na temat udostępnienia swoich rozwiązań w naszym kraju. Jednak sytuacja wygląda zupełnie inaczej w sferze plotek, bo po raz kolejny możemy podzielić się z Wami pogłoskami o tym, że Apple Pay jeszcze w tej „ćwiartce” roku zostanie udostępnione Polakom.

Taką informacją podzielił się Przemysław Pająk na swoim profilu na Twitterze. Temat niewątpliwie ponownie stał się gorący w polskiej Sieci i nie ma się czemu dziwić – użytkownicy iPhone’ów jeszcze nie wiedzą, co to płatności zbliżeniowe smartfonem. W przypadku wspomnianego Samsunga istnieje alternatywa – Google Pay. Jednak wróćmy do wspomnianej informacji. Teoretycznie Apple Pay miałoby zawitać do Polski najpóźniej w drugiej połowie czerwca. Portal Dobreprogramy postanowił dowiedzieć się w poszczególnych bankach, ile w tym prawdy. Próżno spodziewać się potwierdzeń, bez oficjalnych zapowiedzi, więc rzecznik mBanku stwierdził, że to jedynie spekulacje.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Zobacz też: Na rynku smartfonów ciężko zarabiać – udaje się to tylko jednej firmie.

Nie ukrywam, że chciałbym, aby tym razem nie była to wyłącznie luźno rzucona informacja, a faktycznie było coś na rzeczy. Mimo że nasz rynek płatności mobilnych jest wysoko rozwiniętych to w przypadku systemu iOS ewidentnie da się odczuć ten brak.

 

źródło: Twitter, SpidersWeb, Dobreprogramy


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x