Myślicie, że kiedykolwiek firmy przestaną walczyć ze sobą w sądzie? Tak, tak to pytanie retorycznie i doskonale wiem, że jest to niemożliwe. Fakt, faktem, że wielu producentów udaje się ustrzec przed takimi problemami, ale w większości przypadków oznacza to po prostu, że dana firma nie liczy się w czołówce mobilnego rynku. Niewątpliwie nie dotyczy to Samsunga, który coraz mocniej musi walczyć o utrzymanie na fotelu lidera. Dlatego Koreańczycy znowu zostali pozwani. Oczywiście powód nie mógł być inny, jak patenty.

Dokładniej rzecz biorąc to teksańska firma PACid Technologies postanowiła walczyć o swoje z Samsungiem. Amerykanie zajmują się szyfrowaniem danych i właśnie trzy patenty należące do nich wykorzystał lider mobilnego rynku. Dotyczą one biometrii, więc w głównej mierze oprogramowania odpowiedzialnego za bezpieczne przechowywanie danych o użytkowniku. Mowa tu o Samsung Pass i Knox. Pozew dotyczy sprzedaży  flagowych modeli od 2016 roku, a wśród nich wymieniono Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy S7, Galaxy S7 Edge, Galaxy S8 i Galaxy S8+. Amerykanie chcą odzyskać 3 dolary za sprzedany egzemplarz, co ostatecznie daje 2,82 miliarda dolarów zadośćuczynienia wobec PACid Technologies.

Zobacz też: Czy Honor 10 rozłoży wszystkich na łopatki?

Samsung już wydał komentarz w tej sprawie i szuka rozwiązań w tej sprawie. Firma najprawdopodobniej jeszcze nie przeanalizowała dokładnie wszelkich scenariuszy, aczkolwiek najprawdopodobniej może się okazać, że nieświadomie wspomniane patenty zostały wykorzystane.

 

źródło: GSMArean

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.