Niewątpliwie jedną z największych premier, które są tuż za rogiem jest OnePlus 6. Firma oficjalnie przyznała, że w Europie nie pojawią się nowe egzemplarze dotychczasowej propozycji, więc to oznacza jedno – nadchodzi nowy model. Ten powinien zostać przedstawiony na początku maja, ale w świecie Internetu miesiąc to bardzo długo i z dnia na dzień będziemy poznawać nowe szczegóły dotyczące kolejnego, „matematycznego” smartfona. Być może następnego „pogromcę flagowca”…

Cóż, OnePlus ewidentnie jest oryginalną firmą, ale ostatnio coraz częściej udowadnia, że chce z tym zerwać i być, jak każdy inny producent. To niekoniecznie dobra wiadomość, ale skupmy się na OnePlus 6 i jego designie. Doskonale zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że ten smartfon będzie okraszony wycięciem w wyświetlaczu. Notch naprawdę niewiele osób docenia, ale to nie koniec zmian w wyglądzie. Dużą niewiadomą stanowił tył urządzenia. Teraz jest on nam już doskonale znany, a to za sprawą jednego z producentów etui, który postanowił pochwalić się swoimi produktami. Przy okazji ujawnił design OnePlus 6:

Aparaty lądują na środku i ustawiane są w pionie. Spodziewaliście się pełnej kopii iPhone’a X? Nic z tego, mamy swego rodzaju mieszankę smartfona Apple i Samsunga Galaxy S9+. W oczy rzuca się połyskliwa czerń oraz czerwony suwak od sterowania trybami dźwięku. Prawdopodobnie firma porzuci aluminiowe plecy na rzecz szkła lub ceramiki. Z przodu wciąż dominować ma szkło, podczas gdy korpus pozostanie metalowy. Na widocznych grafikach może odstraszać rozmiar czytnika linii papilarnych, aczkolwiek jego wygodę będziemy oceniać dopiero w praktyce.

Zobacz też: Czy wiesz, ile pieniędzy wydałeś w sklepie Play?

Czy OnePlus 6 jest ładny? To kwestia gustu, ale niewątpliwie od początku istnienia firmy gdzieś zniknął pomysł na siebie i swój własny design. Jednak wiele wskazuje na to, że taki wygląd po prostu się sprzeda, podczas gdy oryginalność mogłaby zostać pochwalona i odsunięta w kąt. Na szczęście w jednej kwestii Chińczycy są zawzięci – montują gniazdo słuchawkowe i tym razem nie będzie inaczej.

źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.