ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Ładowanie smartfona z dala od gniazdka? Samsung prezentuje zalążek rewolucji

Autor: Michał Derej Kategoria: Newsy

Samsunga można kochać albo nienawidzić, jednak jedno trzeba tej firmie przyznać – jest ona jedną z najbardziej innowacyjnych korporacji na całym rynku. Ten koreański gigant nieustannie stara się wprowadzać nowe rozwiązania, które mogą znacznie usprawnić życie wielu osób. Jakiś czas temu na łamach naszej strony pisałem dla Was o nowym pomyśle Samsunga na smartfony. Teraz przyszła jednak pora na prawdziwą rewolucję – przed Wami prawdziwie bezprzewodowe ładowanie!

Jaka jest wizja Samsunga?

Możliwość bezprzewodowego dostarczania prądu do urządzeń elektrycznych intryguje ludzi od bardzo dawna – to właśnie Nikola Tesla w XIX wieku miał pracować nad technologią, dzięki której ludzkość mogłaby korzystać z energii elektrycznej bezprzewodowo i bez ograniczeń. Niestety podobno jego pomysły powstrzymane zostały przez wpływowych ludzi, jednak czy tak było naprawdę? Tego już nigdy się nie dowiemy.

Zobacz też: Patenty prezentują się czasem lepiej niż finalne wersje smartfonów.

Na szczęście Samsung stara się zaprezentować nam mocno uproszczoną wersję wizji Tesli, która polegać ma na bezproblemowym rozprzestrzenianiu się energii elektrycznej w pomieszczeniach – dzięki specjalnym urządzeniom będzie mogła ona zasilać np. smartfony bez żadnych kabli. Wniosek, który jakiś czas temu trafił do urzędu patentowego, możecie zobaczyć poniżej. Musicie przyznać, że technologia ta wygląda naprawdę interesująco i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planami koreańskiego giganta, to może czekać nas prawdziwa rewolucja.

Źródło: SamMobile

Sprawdź najnowsze wpisy