Wychwalany tryb portretowy wkrótce dla każdego? Google udostępnia narzędzia

Newsy

Tryb portretowy to świetna funkcja, która wychwalana jest przez wielu użytkowników Pixeli. Pozwala ona na wykonanie ujęcia typu selfie HDR+ z rozmytym tłem – co najlepsze, wszystkie operacje na zdjęciu wykonywane są przez odpowiedni algorytm. Deweloperzy z forum XDA-Developers w przeszłości udostępniali już tryb portretowy Google’a na niektórych urządzeniach, jednak były to wyłącznie nieliczne modele. Tym razem gigant z Mountain View chce jednak, by każdy mógł skorzystać z tej ciekawej funkcji i udostępnia nam odpowiednie narzędzia. 

Jak działa tryb portretowy?

Zasada działa trybu portretowego od Google’a jest dość skomplikowana, lecz została ona w świetny sposób przedstawiona przez Łukasza w jednym z artykułów – gorąco zachęcam Was do zapoznania się z tym wpisem. W wielkim skrócie można stwierdzić, że wykonane zdjęcia analizowane są przez algorytmy, które wykrywają człowieka. Cała reszta ujęcia jest rozmywana.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Zobacz też: Tryb portretowy jest już dostępny na kolejnych smartfonach!

Ta świetna funkcja już wkrótce będzie dostępna dla każdego!

W jednym z postów na platformie Google Research Blog, gigant z Mountain View pochwalił się, że narzędzia, które odpowiadają za działanie słynnego trybu portretowego (ich nazwa to DeepLab-v3+) zostały udostępnione w ramach inicjatywy open-source. Oznacza to, że deweloperzy aplikacji będą mogli dowolnie wykorzystać je w swoich projektach – tryb portretowy jest tylko jednym z wielu zastosowań tego kodu. Ja z niecierpliwością czekam na wyniki pracy programistów – czy Wy również?

Źródło: Google Research Blog


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x