ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Google strona główna

Google w 2017 roku usunęło ponad 3,2 miliarda nieodpowiednich reklam

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Internet jest świetnym miejscem, ale niestety nie wszyscy korzystają z niego tak, jak powinni. Google w samym tylko 2017 roku usunęło 3.2 miliarda reklam, które były szkodliwe dla użytkowników i łamały regulamin giganta z Mountain View.

3.2 miliarda to około 100 szkodliwych reklam usuwanych w każdej sekundzie. 79 milionów reklam odsyłało zainteresowanych do zainfekowanych stron. Kolejne 66 milinów to reklamy typu „trick to click”, które samodzielnie instalowały wirusy. Ostatnie 48 milionów próbowało wymusić instalację niechcianego oprogramowania. To oczywiście tylko kropla w morzu, gdyż reklam łamiących regulamin było znacznie więcej – tak jak wspomniałem, aż 3.2 miliarda.

Zobacz także: Jak będzie wyglądał Pixel 3?

Każdego miesiąca 2017 roku blokowano aż 2 miliony stron internetowych. Warto wspomnieć, że Google nie tylko usuwa reklamy niezgodne z zasadami, a także blokuje wydawców, którzy pozwalają umieszczać u siebie takie treści. Osobiście sądzę, że cała ta „czystka” jest bardzo dobrym ruchem – dla internetu samego w sobie, jak i dla nas, użytkowników. Nikt nie lubi reklam, a co dopiero takich, które chcą nas oszukać.

Źródło: androidcentral

Sprawdź najnowsze wpisy