ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
biometria czytnik linii papilarnych skaner teczowek

Męczy Cię czytnik linii papilarnych? Google szykuje wsparcie dla alternatywy

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Kilka lat temu Apple przypomniało, że w urządzeniach mobilnych można stosować czytniki linii papilarnych. Dzisiaj jest to chleb powszedni i smartfon bez tego elementu wydaje się wybrakowany lub po prostu jest to bardzo tani model. Jednak swego czasu długo musieliśmy czekać na to, aż Google zdecyduje się zaimplementować natywne wsparcie dla tego typu rozwiązań w Androidzie. Tymczasem rynek się rozwinął i skanery biometryczne wkraczają na kolejny poziom.

W zeszłym roku Apple znowu poszło o krok dalej. W iPhonie X pojawił się cały zestaw modułów, który umożliwia identyfikowanie użytkownika za pomocą twarzy – nazwano go Face ID. Pomysł teoretycznie prosty, ale Amerykanie pokusili się o skanowanie w trójwymiarze, co jest swego rodzaju rewolucją. Samsung również postanowił rozwinąć biometrykę w smartfonach, ale postawił na skaner tęczówek. Właśnie tym rozwiązaniem zainteresowało się Google. Według ostatnich wydań zmian w Robociku, w kodzie pojawiły się wzmianki o identyfikacji użytkownika za pomocą naszych oczu. To może oznaczać jedno – Android P będzie natywnie wspierał skanery tęczówek.

Zobacz też: Wiesz za co płacisz, kupując najdroższego smartfona?

Tyle w teorii. Trzeba pamiętać, że wspomniana aktualizacja kodu jest na bardzo wczesnym etapie rozwoju i ostatecznie może się okazać, że Google nie wyrobi się z implementacją obsługi w Androidzie. Być może wsparcie dla skanera tęczówek zawita dopiero z nadejściem literki  Q lub R. Mimo wszystko coś ewidentnie nadchodzi.

źródło: XDA-Developers

Sprawdź najnowsze wpisy