Wysyłaj SMSy przez przeglądarkę – Google szykuje ciekawą integrację

Aplikacje

Jeżeli czegoś możemy naprawdę zazdrościć użytkownikom urządzeń od Apple to świetnie współgrającego ze sobą ekosystemu. Tablet, smartfon i komputer w jednej Sieci to możliwość bezproblemowej współpracy. W przypadku Androida trzeba myśleć o dodatkowych aplikacjach, ale też nie zawsze są one w stanie oddać to, co oferuje „Jabłuszko”. Google zdaje sobie z tego sprawę. Microsoft podobnie. Obie firmy starają się wprowadzić odpowiednie rozwiązania, ale idzie to na tyle mozolnie, że często po prostu o tym zapominamy.

Tym razem właściciel Androida wprowadza interesujące zmiany w aplikacji „Wiadomości”, którą znamy z podstawowej funkcjonalności, jaką jest możliwość wysyłania SMSów i MMSów. Coraz prężniej rozwija się ona pod względem technologii RCS. Ostatnia aktualizacja, oznaczona numerem 2.9 wprowadza… Tak naprawdę dla użytkownika nic się nie zmieniło. Jednak specjaliści z Android Police przyjrzeli się różnicom w kodzie programu, co pozwoliło odkryć, że Google przygotowuje coś specjalnego. Jeśli dobrze nas śledzicie to doskonale powinniście wiedzieć, że inteligentny komunikator Allo zaistniał na komputerze w formie strony internetowej. Wiele wskazuje na to, że Wiadomości również doczekają się takiego rozwiązania. Oznacza to, że będziemy mogli wysyłać wiadomości przez przeglądarkę internetową. Kolejne zmiany to możliwość płatności, ale o co dokładnie chodzi? Tego jeszcze nie wiemy.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Zobacz też: Huawei P20 Lite zrobi to, co Apple już dawno powinno.

Niestety, ale nie wiemy, czy powyższa funkcja będzie dostępna w Polsce. Bardzo możliwe, że Google skupi się przede wszystkim nad RCS, a to u nas oficjalnie nie jest wspierane. Co prawda operatorzy prowadzą rozmowy z Amerykanami, ale o żadnych konkretach jeszcze nie słyszeliśmy.

 

źródło: Android Police


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x