ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Google Allo na komputer – jeden kod QR i przenosisz swoje konwersacje

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Allo i Duo miały swoją premierę w zeszłym roku na Google I/O. Są ta kluczowe aplikacje Amerykanów, których jednym z głównych zadań było przedstawienie nowego asystenta głosowego oraz… odepchnięcie Hangoutsa w kąt. Pojawiły się oklaski, ale też pewien zgrzyt, gdyż gigant z Mountain View nie może do końca zrozumieć, ilu tak naprawdę komunikatorów potrzebuje. Jednak to nie jest teraz najważniejsze. Teraz liczy się to, że tekstowa propozycja dostępna jest nie tylko na Androidzie.

Ok, mobilny system Google wciąż jest potrzebny, ale Allo oficjalnie trafia na komputery. Właśnie pod tytułem „Allo na komputery” Amerykanie postanowili umożliwić rozmawianie z innymi z wykorzystaniem tego komunikatora. Jednak nie wystarczy się zalogować na docelowej stronie. Przede wszystkim wymagany jest Chrome lub inna przeglądarka oparta na silniku Chromium (np.: Slimjet). Ładujemy witrynę allo.google.com i naszym oczom ukazuje się krótka instrukcja oraz kod QR.

W tym momencie włączamy Allo na smartfonie i z rozwijanej sekcji wybieramy „Allo w internecie” na przekór powyższej instrukcji. Oczywiście dalsze instrukcje są analogiczne, aczkolwiek w tym miejscu znajdziemy również historię naszych połączeń z różnymi komputerami. Pamiętajcie, że raz zeskanowany kod sprawia, że z danego Chrome’a będziemy mogli się już zawsze logować, bez wcześniejszej weryfikacji.

We wszelkich instrukcjach i stronach z pomocą, Google zaznacza, że już niedługo zostanie udostępniona wersja Allo dla iOS, więc powyższa instrukcja będzie również dostępna dla iPhone’ów i iPadów. Jednak czy ktoś z Was korzystał z tego komunikatora dłużej niż przez 10 minut? Lub wykorzystuje go do rozmowy z innymi osobami, a nie tylko z Google Assisstant?

Sprawdź najnowsze wpisy