Google Allo na komputer – jeden kod QR i przenosisz swoje konwersacje

Łukasz Pająk Newsy 2017-08-15

Allo i Duo miały swoją premierę w zeszłym roku na Google I/O. Są ta kluczowe aplikacje Amerykanów, których jednym z głównych zadań było przedstawienie nowego asystenta głosowego oraz… odepchnięcie Hangoutsa w kąt. Pojawiły się oklaski, ale też pewien zgrzyt, gdyż gigant z Mountain View nie może do końca zrozumieć, ilu tak naprawdę komunikatorów potrzebuje. Jednak to nie jest teraz najważniejsze. Teraz liczy się to, że tekstowa propozycja dostępna jest nie tylko na Androidzie.

Ok, mobilny system Google wciąż jest potrzebny, ale Allo oficjalnie trafia na komputery. Właśnie pod tytułem „Allo na komputery” Amerykanie postanowili umożliwić rozmawianie z innymi z wykorzystaniem tego komunikatora. Jednak nie wystarczy się zalogować na docelowej stronie. Przede wszystkim wymagany jest Chrome lub inna przeglądarka oparta na silniku Chromium (np.: Slimjet). Ładujemy witrynę allo.google.com i naszym oczom ukazuje się krótka instrukcja oraz kod QR.

W tym momencie włączamy Allo na smartfonie i z rozwijanej sekcji wybieramy „Allo w internecie” na przekór powyższej instrukcji. Oczywiście dalsze instrukcje są analogiczne, aczkolwiek w tym miejscu znajdziemy również historię naszych połączeń z różnymi komputerami. Pamiętajcie, że raz zeskanowany kod sprawia, że z danego Chrome’a będziemy mogli się już zawsze logować, bez wcześniejszej weryfikacji.

We wszelkich instrukcjach i stronach z pomocą, Google zaznacza, że już niedługo zostanie udostępniona wersja Allo dla iOS, więc powyższa instrukcja będzie również dostępna dla iPhone’ów i iPadów. Jednak czy ktoś z Was korzystał z tego komunikatora dłużej niż przez 10 minut? Lub wykorzystuje go do rozmowy z innymi osobami, a nie tylko z Google Assisstant? • Przydałby się komunikator od google który ma asystenta, obsługuje sie go jak facebook messengera zwłaszcza jesli chodzi o pisanie raz z telefonu a raz z przeglądarki, oraz mozna go ustawić jako domyślna aplikacje SMS

 • Chris Christofferson

  Jest to identyczne rozwiązanie jak WhatsApp. Korzystasz na kompie, ale musisz mieć uruchomioną aplikację w telefonie. Strasznie głupie rozwiązanie. Jakoś telegram ma osobne aplikacje i nie ma problemów z historią czatów, czy przełączaniem się pomiędzy komputerem a telefonem.

 • VikingsAreComing

  Żeby ktoś jeszcze z tego korzystał…

  • Łukasz Pająk

   To już inna kwestia…

   • VikingsAreComing

    Nie wiem jak u innych, no ale u mnie słabo strasznie, ostatnio sprawdziłem i zainstalowałem wszystkie popularniejsze komunikatory, whatsapp, allo, viber itd. itp. tak po trzy – cztery osoby ze znajomych. Na messengerze prawie wszyscy.

    • Łukasz Pająk

     Ja zauważyłem, że WhatsApp ma bardzo duży związek z osobami, które są związane z zagranicą.

     • bad-badger

      Albo mają całkowicie wyje… na facebooka. Co jest częste np. wśród osób w moim wieku, czyli po czterdziestce 🙂

     • Łukasz Pająk

      W moim przypadku to się nie sprawdza 🙂

 • Nysdroid

  ❤️

 • Filodendron

  Czat na stronie internetowej? No to kurna zrobili „wersję na komputer”. Niech ich piekło pochłonie! Co za g…!
  Mało tego – nawet nie potrafi wyświetlić zdjęć z rozmowy prowadzonej w wersji mobilnej. Hangouts zostaje.

 • W końcu! Przyznam jednak, że aplikacja na smartfony nie przypadła mi do gustu, jest po prostu brzydka i odrzucająca… 😛x