Huawei P20 Lite na renderach niczym iPhone X. To będzie hit sprzedaży!

mm Adam Lulek Newsy 2018-02-08

Huawei to firma, która aspiruje do tego, aby stać się liderem rynku mobilnego. Póki co Chińczycy okupują trzecie miejsce pod względem sprzedaży smartfonów na świecie, ale przez chwilę nawet udało im się przegonić Apple. Oczywiście za sukcesem spółki stoją przede wszystkich budżetowce i średniaki, jednak producent pokazał, że potrafi stworzyć też świetne flagowce, czego przykładem jest chociażby Mate 10 Pro.

W pierwszej połowie roku Huawei zamierza pokazać smartfony z serii P, czyli P20, P20+ i P20 Lite. Za sprawą onleaks, który do tej pory przedstawiał wiarygodne rendery, mamy obrazki, na których widać Huawei P20 Lite.

Zobacz także: Fragmentacja Androida to nadal duży problem

Przedni panel urządzenia pokrywa ekran, który w górnej części ma charakterystyczne wycięcie, niczym z iPhone’a X. W „martwym polu” znajdują się dwa aparaty oraz głośnik. Dolną ramkę urządzenia można uznać za dość wąską. Na prawej krawędzi znajdują się przyciski głośności i włącznik. Na lewej zaś widać wejście na kartę SIM, z kolei u dołu można zauważyć port USB-C, głośnik oraz złącze audio.

Na tylnym panelu smartfonu znajduje się podwójny wystający aparat z lampą LED oraz skaner linii papilarnych. W lewej dolnej części widnieje napis Huawei. Jeżeli chodzi o parametry urządzenia to znana jest przekątna wyświetlacza – około 5,7-cali oraz wymiary: 148,6 x 71,2 x 7,4 mm (8,4 mm włączając wybrzuszenie aparatu).

Warto przypomnieć, że Huawei zaprezentuje swoje nowe urządzenia już 27 marca na konferencji w Paryżu. Wyróżniającą cechą flagowych P20 i P20+ ma być potrójny aparat z pięciokrotnym, hybrydowym zoomem.

Źródło: onleaks • Qba

  Podobny ma być też Asus Zenfone 5

 • qsh86

  Czy ktoś mi jest w stanie wyjaśnić jaki jest sens kopiowania paskudnie wystającego aparatu z iPhone X, skoro w P10 aparaty nie wystawały choć miały OIS?

  • Marucins

   To kolejny fake.
   Olej sprawę. Poczekaj do premiery. Zobaczymy jak będzie.
   Nikt nie każe nam kupować coś od Huaweia (moim zdaniem to jedna z gorszych firm obecnie lansowanych)

 • Ironpiter

  Iphone x podrobka tansza. Wersje lite raczej nie byly hitami. Dlaczego większość producentów zawsze kopiuje apple i sie na nim wzoruje?

  • VikingsAreComing

   Hehe dokładnie, też nie ogarniam tego wzorowania się na Apple. Face ID to teraz wszyscy odblokowanie twarzą, gesty to samo, co z tego, że gesty juz były wcześniej np. w BlackBerry, jakoś wtedy nikt nie chciał tego kopiować, no ale jak Apple wprowadziło to już tak.

   • Lookso

    Apple chce być prekursorem mody.
    Jak widać jakoś dosyć dobrze im to idzie 🙂
    Chociaż szczerze, to zbytnio też tego nie ogarniam, ale to się chyba nazywa marketing i sztuka wywoływania różnych zachowań u innych.

   • MrVik

    Zapomniałeś napisać o bezczelnym kopiowaniu z iPhoneX „bezramkowości”, zaokrąglonych rogów i proporcji ekranu (nie szkodzi, że LG G6 czy Galaxy S8 miały premierę wcześniej – na pewno mieli przecieki i zerżnęli od Apple 😉

    • VikingsAreComing

     Bezramkowość na „szerszą” skalę wprowadził Mi Mix, z 18:9 LG było pierwsze.
     Najbardziej jednak rozbraja mnie akcja z gestami.

  • LiczySieDystans

   „Wersje lite raczej nie byly hitami.”
   Jest dokładnie odwrotnie. Huawei P8 lite to był hit sprzedaży, również P9lite znalazł duże grono nabywców.x