Huawei to firma, która aspiruje do tego, aby stać się liderem rynku mobilnego. Póki co Chińczycy okupują trzecie miejsce pod względem sprzedaży smartfonów na świecie, ale przez chwilę nawet udało im się przegonić Apple. Oczywiście za sukcesem spółki stoją przede wszystkich budżetowce i średniaki, jednak producent pokazał, że potrafi stworzyć też świetne flagowce, czego przykładem jest chociażby Mate 10 Pro.

W pierwszej połowie roku Huawei zamierza pokazać smartfony z serii P, czyli P20, P20+ i P20 Lite. Za sprawą onleaks, który do tej pory przedstawiał wiarygodne rendery, mamy obrazki, na których widać Huawei P20 Lite.

Zobacz także: Fragmentacja Androida to nadal duży problem

Przedni panel urządzenia pokrywa ekran, który w górnej części ma charakterystyczne wycięcie, niczym z iPhone’a X. W „martwym polu” znajdują się dwa aparaty oraz głośnik. Dolną ramkę urządzenia można uznać za dość wąską. Na prawej krawędzi znajdują się przyciski głośności i włącznik. Na lewej zaś widać wejście na kartę SIM, z kolei u dołu można zauważyć port USB-C, głośnik oraz złącze audio.

Na tylnym panelu smartfonu znajduje się podwójny wystający aparat z lampą LED oraz skaner linii papilarnych. W lewej dolnej części widnieje napis Huawei. Jeżeli chodzi o parametry urządzenia to znana jest przekątna wyświetlacza – około 5,7-cali oraz wymiary: 148,6 x 71,2 x 7,4 mm (8,4 mm włączając wybrzuszenie aparatu).

Warto przypomnieć, że Huawei zaprezentuje swoje nowe urządzenia już 27 marca na konferencji w Paryżu. Wyróżniającą cechą flagowych P20 i P20+ ma być potrójny aparat z pięciokrotnym, hybrydowym zoomem.

Źródło: onleaks

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.