ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Microsoft przypomina, że mobilny Windows nie dostanie już żadnych nowych funkcji

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Użytkownicy smartfonów i tabletów z Windows 10 Mobile dostali właśnie ostateczny powód do ucieczki z tej tonącej łajby. Microsoft ponownie potwierdził, że ich mobilny system nie dostanie już żadnych nowych funkcji, a jedyne aktualizacje, jakie będą wychodziły, to comiesięczne poprawki zabezpieczeń.

Microsoft bardzo się starał, ale nic z tego nie wyszło. „Przypomnienie” wystosował na Twitterze Brandon LeBlanc, pracownik giganta z Redmont.

Taki stan rzeczy oznacza, że program Windows 10 Mobile Insider dobiega końca. Jego członkowie stracili właśnie jakąkolwiek motywację, by w nim uczestniczyć. Taka decyzja Microsoftu nie powinna co prawda nikogo dziwić, bo firma już kilka miesięcy temu dała wyraźny sygnał, że Windows 10 Mobile nie leży już w kręgu jej zainteresowań. To oznacza, że W10M zapisze się na kartach historii w wersji Redstone 2, która jest ostatnią, oficjalną aktualizacją (inną, niż paczka zabezpieczeń).

Zobacz także: OnePlus po raz kolejny wysyła dane użytkowników na zewnętrzne serwery

Cała sytuacja nie jest równoznaczna z zaprzestaniem wspierania aplikacji przez deweloperów. Większość z nich nadal będzie otrzymywać aktualizacje, dzięki czemu wciąż będą zdatne do użytku. To jednak nie potrwa wiecznie, więc należy przygotować się na najgorsze – całkowite porzucenie systemu Windows 10 Mobile.

Źródło: windowscentral

Sprawdź najnowsze wpisy