Przedstawiciel działu obsługi klienta firmy Samsung potwierdził, że trzyletni Galaxy S6 dostanie aktualizację do Androida Oreo. Kiedy? Rzekomo nie później niż do końca lutego. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że Koreańczycy na chwilę obecną nie są w stanie potwierdzić tej daty w stu procentach.

Gdyby gigant wydał tytułowy system dla wspomnianego smartfona, to byłby to wyjątek od reguły, która zakłada dwuletni okres wsparcia dla Samsungowych flagowców.

Zobacz także: Tak wygląda tegoroczna Nokia 6

Mimo wszystko nie należy brać odpowiedzi przedstawicieli handlowych za pewne informacje. W przeszłości sporo z nich okazało się nieprawdziwych – głównie ze względu na to, że plany tak dużych firm mogą zmienić się z dnia na dzień. Zważając jednak na masę plotek dotyczących tego tematu, Oreo dla Galaxy S6 jest bardziej niż prawdopodobny. Co ciekawe, oficjalne wydanie najnowszego systemu powinno trafić jeszcze w tym miesiącu na Galaxy S8. Być może Samsung zrobi nam niespodziankę i wyda aktualizację dla wszystkich trzech flagowych urządzeń w tym samym czasie? Tego wszystkiego dowiemy się w przeciągu najbliższych dwóch tygodni.

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.