ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Poznaj Zanco tiny t1 – najmniejszy telefon na świecie

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Żyjemy w czasach, w których producenci niemal prześcigają się o to, kto zrobi większe urządzenie. Pewna angielska firma skręciła jednak w zupełnie innym kierunku, tworząc Zanco tiny t1 – najmniejszy telefon świata.

Dziś małe telefony nie cieszą się już takim zainteresowaniem jak kiedyś. O ile nadal mają spore grono zwolenników, to i tak jest ich relatywnie mało w porównaniu do sympatyków większych urządzeń. Firma Zanco ze swoim tiny t1 wychodzi przed szereg, ponieważ ich sprzęt ma ekran o przekątnej zaledwie 0,49″.

Nie da się ukryć, że dzisiaj tiny t1 może być traktowany wyłącznie jako ciekawostka. Sam telefon spokojnie mieści się w dłoni i nie jest wiele większy od jedno-funtówki. Sprawia to, że nie jest to coś, z czego można by wygodnie korzystać na co dzień.

Komórka ma 32 mb pamięci RAM oraz 32 mb pamięci wewnętrznej. Waży tylko 13 gramów, a naładować ją można kablem USB. Bateria zaś powinna zapewnić ponad 3 dni pracy na jednym ładowaniu.

Zobacz także: Oficjalna lista akcesoriów dla Samsunga Galaxy S9

Specyfikacja tiny t1 jak na dzisiejsze czasy prezentuje się dość zabawnie, choć jedno trzeba temu telefonowi przyznać – ma swój urok. Jeśli propozycja od Zanco urzekła Cię tak samo, jak mnie, to możesz wesprzeć projekt na Kickstarterze za minimum 35 funtów i tym samym zaklepać sobie jedną sztukę dla siebie. Przewidywana data doręczenia zakupu przypada na maj przyszłego roku.

Znajdą się jacyś zainteresowani?

Źródło: kickstarter

Sprawdź najnowsze wpisy