Według wielu plotek, Nokia zamknęła już swoje portfolio na ten rok. Poznaliśmy Nokię 3, 5, 6 oraz 8 i większość z nich już zrecenzowaliśmy. Jednak plotki rządzą się swoimi prawami. Przede wszystkim nie można wszystkim stwierdzeniom wierzyć na słowo. Szczególnie w tym wypadku, gdy Finowie zapowiadają kolejną konferencję. Nie spodziewaliśmy się kolejnego dużego wydarzenia organizowanego przez HMD Global, więc czyżby firmie udało się ukryć coś przed najbardziej dociekliwymi osobami?

Skoro już wspomniałem o plotkach to jesteśmy niemalże pewni, że producent szykuje bardzo tanią propozycję. Nokia 2 już była bohaterem kilku naszych wpisów. Do tego dochodzi Nokia 9, której design poznaliśmy z każdej strony – ze źródła, które od dawna się nie myliło. Na numer „1” jeszcze przyjdzie czas, „4” nie znalazłaby uznania w Azji, ale już o „7” gdzieniegdzie można było usłyszeć. Przyjrzyjmy się zaproszeniu na samą konferencję:

Widoczne na jednej grafice „qi” tłumaczy się jako „7”. Plotki na temat tego smartfona wspominają o układzie Snapdragon 630 i kilku wersjach (3/32 GB, 4/32 GB, 4/64 GB). Patrząc na plakaty, moglibyśmy dołożyć do tego wsparcie dla OZO Audio oraz „bothie” (obsługa dwóch aparatów jednocześnie). Konferencja odbędzie się w Chinach, więc najprawdopodobniej całe wydarzenie ma zupełnie inny cel. Faktycznie pojawi się nowy telefon, ale w Państwie Środka. W jednym z najbardziej zaludnionych krajów nie jest jeszcze oferowana Nokia 8, więc bardzo prawdopodobne, że to właśnie ten smartfon pojawi się na chińskim rynku – zapewne od razu w ulepszonej wersji.

Zobacz więcej: Sieci WiFi są zagrożone!

Konferencja odbędzie się za 2 dni – 19 października. Który „numer” zostanie zaprezentowany Chińczykom? Będziemy Was informować!

 

źródło: nokiamob

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.