Nokia zapowiada konferencję – kolejne smartfony nadchodzą?

Łukasz Pająk Newsy 2017-10-17

Według wielu plotek, Nokia zamknęła już swoje portfolio na ten rok. Poznaliśmy Nokię 3, 5, 6 oraz 8 i większość z nich już zrecenzowaliśmy. Jednak plotki rządzą się swoimi prawami. Przede wszystkim nie można wszystkim stwierdzeniom wierzyć na słowo. Szczególnie w tym wypadku, gdy Finowie zapowiadają kolejną konferencję. Nie spodziewaliśmy się kolejnego dużego wydarzenia organizowanego przez HMD Global, więc czyżby firmie udało się ukryć coś przed najbardziej dociekliwymi osobami?

Skoro już wspomniałem o plotkach to jesteśmy niemalże pewni, że producent szykuje bardzo tanią propozycję. Nokia 2 już była bohaterem kilku naszych wpisów. Do tego dochodzi Nokia 9, której design poznaliśmy z każdej strony – ze źródła, które od dawna się nie myliło. Na numer „1” jeszcze przyjdzie czas, „4” nie znalazłaby uznania w Azji, ale już o „7” gdzieniegdzie można było usłyszeć. Przyjrzyjmy się zaproszeniu na samą konferencję:

Widoczne na jednej grafice „qi” tłumaczy się jako „7”. Plotki na temat tego smartfona wspominają o układzie Snapdragon 630 i kilku wersjach (3/32 GB, 4/32 GB, 4/64 GB). Patrząc na plakaty, moglibyśmy dołożyć do tego wsparcie dla OZO Audio oraz „bothie” (obsługa dwóch aparatów jednocześnie). Konferencja odbędzie się w Chinach, więc najprawdopodobniej całe wydarzenie ma zupełnie inny cel. Faktycznie pojawi się nowy telefon, ale w Państwie Środka. W jednym z najbardziej zaludnionych krajów nie jest jeszcze oferowana Nokia 8, więc bardzo prawdopodobne, że to właśnie ten smartfon pojawi się na chińskim rynku – zapewne od razu w ulepszonej wersji.

Zobacz więcej: Sieci WiFi są zagrożone!

Konferencja odbędzie się za 2 dni – 19 października. Który „numer” zostanie zaprezentowany Chińczykom? Będziemy Was informować!

źródło: nokiamob • Ole

  Nokia w tym roku zaszalała. Nie ma jednak produktu który by mnie porwał emocjonalnie. Nokia 8 jest OK ale kosztuje dużo więcej niż taki Xiaomi Note4 a cena robi tzw. półkę cenową o której dużo się mówi.
  Nokia 2 będzie takim ….. dla ludu…. za 99 orzeszków bez perspektyw
  Czekam na Nokię 7 jako typowego średniaka w dobrej cenie a Nokię 9 z chęcią bym zobaczył.
  Zapewne doczekamy się kontynuacji w następnym roku z dopiskiem (2018) i to jest kierunek w stylu Samsunga Serii A i J.
  Teraz zejdźmy na ziemię. Trzy lata temu średnia półka to były kwoty max ~1500 zł a nie ~2200 zł jak teraz. Albo my mniej zarabiamy albo Ci co robią recenzje zbyt dobrze zarabiają. Niestety wyniki sprzedaży w Polsce wciąż nie pozostawiają złudzeń. Bo jednak promocja z abonamentem z dopłatą stówki z hakiem lub odkładać i mieć nadzieje na promocje i zniżki. No może czasem i kredyt.
  Niestety zbliża się sezon Zombie – Noworoczny i ceny nawet o gram nie spadną.
  Dlatego życzę Wszystkim Mikołajków i prezentów pod choinką co zarabiają duużo powyżej „średniej” .