Grafika promująca Perspektywy Women in Tech Summit 2024 z abstrakcyjną postacią kobiecą na kolorowym tle i napisami.
LOKOWANIE PRODUKTU: FUNDACJA EDUKACYJNA PERSPEKTYWY

Women in Tech Summit 2024 coraz bliżej

2 minuty czytania
Komentarze

Wielkimi krokami zbliża się Women in Tech Summit 2024, czyli kolejna już edycja konferencji, która co roku przyciąga kilka tysięcy uczestniczek. Warto więc na początku czerwca zarezerwować sobie termin w kalendarzu, a nam miło poinformować, że redakcja Android.com.pl objęła wydarzenie swoim patronem medialnym.

Women in Tech Summit 2024 coraz bliżej!

Plakat dla Perspektywy Women in Tech Summit w Warszawie, 12-13 czerwca 2024, z grafiką cyfrową postaci kobiety w technologicznym stylu na tle abstrakcyjnych kształtów i datą wydarzenia.
Fot. materiały prasowe

Już 12 czerwca i już po raz szósty wystartuje w Warszawie największa w Europie konferencja dla kobiet w IT&TECH. W czasie Perspektywy Women in Tech Summit spotkają się największe umysły nowych technologii: naukowczynie, inżynierki, liderki, startuperki oraz ekspertki światowych firm technologicznych. Podobnie jak w zeszłym roku wydarzenie zgromadzi ponad 8 tysięcy uczestniczek. Przeżyją one coś niezwykłego – na Summicie będzie można po raz pierwszy w Polsce zobaczyć na własne oczy komputer kwantowy (!) i zrozumieć jego działanie.

Goście specjalni

Reklama "Perspektywy Women In Tech Summit", największej konferencji i targów pracy dla kobiet w technologii w Europie, z grafiką przedstawiającą androida o kobiecych rysach twarzy, odbywającej się 12-13 czerwca 2024 w Expo XXI w Warszawie, Polska, dostępnej również online.
Fot. materiały prasowe

Wśród Gości Specjalnych tym roku na Summicie pojawią się m.in.:

  • Prof. Margot Gerritsen ze Stanfordu, założycielka globalnego ruchu „Women in Data Science”,
  • Clara Nellist, słynna influencerka naukowa, fizyczka cząstek elementarnych w CERN,
  • Gitanjali Rao, najlepsza młoda naukowczyni w Ameryce i światowa promotorka STEM,
  • Prof. Andrzej Dragan, wybitny fizyk i jeden z najbardziej charyzmatycznych popularyzatorów nauki,
  • Prof. Christiane Floyd, legenda informatyki, twórczyni podstaw otwartego oprogramowania i pierwsza w historii profesorka informatyki w Niemczech.

Będzie to także niepowtarzalna szansa, by zadbać o swoją karierę zawodową w ramach unikatowych Targów Kariery, podczas których zaprezentuje się niemal 100 najbardziej innowacyjnych i ceniących potencjał kobiet globalnych firm technologicznych.

W czasie konferencji dyskutowane będą najgorętsze tematy takie jak: programowanie kwantowe, nowa sztuczna inteligencja, interakcje human-machine, przyszłość data science i więcej) oraz bieżące tematy społeczne (neurodiversity, przywództwo kobiet, tech-life balance). Będzie też można zdobyć nowe kompetencje dzięki warsztatom Tech&Soft Skills oraz w specjalnej Strefie Mentoringu, gdzie w formule 1:1 można konsultować się ze znakomitymi Mentorkami i Mentorami!

Summit to Inspiracja, Wiedza, Kariera, Nowe Idee i wpływający na całe życie Networking. Panowie są też zaproszeni. Studentki i studenci kierunków technicznych i ścisłych mogą ubiegać się o bezpłatne wejściówki, podobnie jak kobiety pochodzące z Ukrainy i studiujące/pracujące w STEM: STEM WOMEN FREE TICKETS.
Organizatorem Summitu jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy.

Źródło: informacja prasowa. Zdjęcie otwierające: materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Lokowanie produktu: Fundacja Edukacyjna Perspektywy

Motyw