lg v30

LG w dalszym ciągu nie radzi sobie na rynku smartfonów

2 minuty czytania
Komentarze

LG, podobnie jak Sony i HTC należy do producentów, którzy starają się odzyskać pozycję na rynku. Jednak dział mobilny koreańskiego koncernu, mimo wysiłków nie radzi sobie w ostatnich latach. Sytuacji nie poprawiły flagowe modele – porażką okazały się modułowy G5 oraz tegoroczny G6. Ten ostatni jest naprawdę bardzo udanym urządzeniem. Jednak w przeciwieństwie do Samsunga Galaxy S8, który pojawił się w tym samym czasie, został wyposażony w poprzednią generację procesorów Snapdragon. Na pewno spowodowało to gorszy odbiór tego telefonu. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

LG otrzymuje pieniądze od Google. Wcześniej za produkcję modeli Nexus, obecnie za nową generację Pixela. Jednak nawet to nie pozwala zarobić Koreańczykom. Mimo tego firma cały czas inwestuje w swój dział mobilny.

Najnowsze wyniki finansowe

Spółka opublikowała wstępne wyniki za trzeci kwartał 2017 roku. LG zarobiło $454,4 miliona dolarów. W porównaniu do poprzedniego okresu stanowi to spadek o 22,3%. Jednak w porównaniu do zeszłorocznego raportu może pochwalić się wzrostem o 82,2%. Przychody firmy wzrosły o 15,2% i wynoszą około $13,3 milarda. LG nie ujawniło dokładnych danych na temat strat działu mobilnego. Analitycy oszacowali je jednak na $174 miliony.

Spóźniona premiera V30

Wzrost przychodów koncernu opiera się na dobrej sprzedaży telewizorów czy akcesoriów domowych. Dzięki temu dział produktów mobilnych może pracować nad nowymi smartfonami. Producent obecnie przygotowuje premierę nowego flagowca – V30. Nowy smartfon spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem, ale nie wiadomo czy przełoży się to na dobre wyniki sprzedaży. Niestety od momentu prezentacji do pojawienia się na rynku minęło dużo czasu. W tym czasie zdążyły zadebiutować konkurencyjne telefony Apple i Samsunga.

Źródło: androidheadlines, xda

Motyw