Flagowiec Samsunga wcześniej niż zwykle! Nowy procesor potwierdzony

Mariusz Nowak Newsy 2017-10-11

Samsung Galaxy S8 wraz ze swoim większym bratem S8+ to z pewnością jedne z najlepszych smartfonów tego roku. Dostępne w Europie wersje tych modeli są napędzane przez autorski procesor koreańskiej firmy Exynos 8895. Urządzenia przeznaczone na rynek amerykański wyposażone są w najmocniejszy układ od Qualcomm, czyli Snapdragon 835.

Konkurencja będzie musiała poczekać

W sierpniu pojawiły się pierwsze informacje o następcach obecnych flagowców. W Samsungu Galaxy S9 na rynek USA, ponownie pojawi się procesor od Qualcomm. Będzie to Snapdragon 845. Jego nazwa została ujawniona za sprawą potyczki amerykańskiego producenta z Apple. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Nowy procesor od Qualcomm na wyłączność Samsunga

Dziennikarz Eldar Murtazin, znany z podawania sprawdzonych informacji, zakomunikował na Twitterze, że Samsung Galaxy S9 oraz S9+ zostaną pierwszymi smartfonami ze Snapdragonem 845. Będą one też jedynymi modelami używającymi nowych układów przez nieznany jeszcze okres. Analogiczna sytuacja wydarzyła się w tym roku. Koreański gigant zawarł umowę z Qualcomm i wykupił wszystkie dostępne procesory. Zmusił tym samym LG do wyposażenia swojego flagowca G6, w starszy układ Snapdragon 821. Decyzja ta odbiła się negatywnie zarówno na medialnym odbiorze, jak i sprzedaży tego smartfonu. Inne firmy musiały odłożyć swoje premiery, jeżeli chciały korzystać z nowego procesora Qualcomm.

Nowe modele wcześniej niż zwykle?

Premiera nowych Samsungów ma odbyć się miesiąc wcześniej niż dotychczas. Oznacza to, że możemy się ich spodziewać w sklepach w połowie marca 2018 roku. Prezentacja nowych telefonów mogłaby się odbyć w pod koniec lutego na targach MWC w Barcelonie. Inne informacje wskazują, że mogłoby się to wydarzyć jeszcze wcześniej – nawet pod koniec stycznia.

Źródło: phonearena, gsmarena • ElektronicznyFan

  Zapewne wielkiej różnicy nie będzie w wydajnośći do 835. Ten SOC jest tak udany i nowoczesny, że trudno będzie go przebić. Pierwszy ogólnie, który nie zwalnia dobrze zaimplementowany więcej niż 10% całościowo. Więc jest grubo i mocno. Zejdą do 7nm ok, ale to zapewne będzie lepiej dla baterii, a nie wielki skok wydajnościowy. Żeby nie targac ze sobą wszędzie mojej psp wyposażyłem się w słuchawkę właśnie z 835 i wgrałem Ppsspp. Nigdy wcześniej nie miałem takiego komfortu, a ostatni telefon na S810 to była masakra. Tak dobry jest 835,po prostu wciąga nosem całe te emulacje.

 • stark2991

  Skoro premiera ma być miesiąc wcześniej niż co roku, to nie będzie na MWC, bo na MWC jest co roku, czyż nie?

 • Kamil Kriczek

  ‚okres czasu’- Pleonazm; nie wierzyłem, że doczekam się takiego babola tutaj.

 • Luk Knysza

  Szybko pójdzie do tych 3nm, bo konkurencja ze strony Chińczyków, Appla nasila się, a Samsung chce zgarnąć jak najwięcej kasy z rynku

  • May Czos

   Chińczycy póki co nie konkurują w tym aspekcie. Apple też.

 • Luk Knysza

  Samsung robi wszystko aby jak najszybciej i jak najwięcej się dorobić przed granicą procesorów jakim jest jeden atom, a to już niedługo , bo jest 10 nm, 7 nm, a potem chyba ostatni 3 nm . Z tej kasy pewnie już kombinują nad nowymi procesorami innego typu i nie z krzemu, może kwantowe.

  • Gagman

   Jeden atom (jego rozmiar) to 0,1nm czyli 100 razy mniej od 10nm i 30 razy mniej od 3nm więc pojęcia nie mam o czym piszesz. Gdzie to „już niedługo”?